VERVA STREET RACING 2012: MISTRZOSTWA DRIFTERÓW

Jazda bokiem do przodu, kontrolowane poślizgi, a przede wszystkim niepowtarzalne samochodowe show. Na VERVA Street Racing nie może zabraknąć driftu, jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu motorowego.

15 września na ulicznym torze wyścigowym w samym centrum Warszawy swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentują najlepsi polscy drifterzy z BUDMAT Auto RB Team oraz Orlen Team. Towarzyszyć im będzie światowa czołówka stunterów i riderów FMX, w tym kaskaderska legenda Chris Pfeiffer!


Zobacz także:
VERVA STREET RACING 2012: DUMA MERCEDESA
VERVA STREET RACING 2012: PRZYBYWA GWIAZD
VERVA STREET RACING 2012: PRZYJEDZIE HAKKINEN
VERVA STREET RACING 2012: BOLID F1 W WARSZAWIE
VERVA STREET RACING 2012: START WE WRZEŚNIU
VERVA STREET RACING – ARCHIWUM 2011


Tegoroczna edycja VERVA Street Racing będzie edycją szczególną. Podczas imprezy odbędą się zawody BUDMAT Grand Prix Driftingowych Mistrzostw Polski. W zmaganiach na torze weźmie udział 8 najlepszych polskich kierowców, startujących w tej spektakularnej dyscyplinie. Pod oknami Teatru Wielkiego jazdę bokiem w kontrolowanym poślizgu zaprezentują, m.in.: Kuba Przygoński, jeden z najbardziej znanych polskich motocyklistów rajdowych, który od 4 lat z powodzeniem bierze udział w zawodach driftingowych oraz utytułowani drifterzy z zespołu BUDMAT Auto RB Team: Maciej Bochenek, Dawid Karkosik i Piotr Więcek. Widowiskowe przejazdy w parach i ogromna dawka pozytywnej adrenaliny to największe atrakcje driftu.

Specjalnie dla widzów VERVA Street Racing przygotowano także park maszyn, w którym kibice z bliska będą mogli obejrzeć przygotowane specjalnie do driftu samochody. Tylnonapędowe auta zachwycają mocą i wyjątkowymi modyfikacjami począwszy od silnika aż po wnętrze samochodu. Wszystko jest tu przemyślane
i zaprojektowane specjalnie do driftu.

Jedną z dodatkowych atrakcji będzie pokazowy przejazd ciężarówki Volvo FM12, przerobionej przez cudotwórców z STW Drift Team na potrzeby tej widowiskowej dyscypliny. To jedyna ciężarówka w Polsce przystosowana do driftu, nie dziwi więc, że robi prawdziwą furorę wśród widzów.

– Polscy fani uwielbiają drift. Jest to nie tylko najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportów motorowych, ale przede wszystkim niepowtarzalne show, wobec którego żaden widz nie pozostaje obojętny. Na imprezie motoryzacyjnej z prawdziwego zdarzenia nie może zabraknąć takiego widowiska. Organizując VERVA Street Racing chcemy dostarczyć fanom motoryzacji rozrywki na najwyższym, światowym poziomie, dlatego nie mogliśmy zapomnieć o najbardziej widowiskowych elementach scenariusza takich jak drift, stunt, czy FMX – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Niepowtarzalnych sportowych emocji z pewnością dostarczy pokaz tuzów freestyle motocrossu ze stajni Red Bulla. Ich nadludzkie akrobacje otworzą VERVA Street Racing. Niewiarygodne triki pod oknami Teatru Wielkiego w Warszawie zaprezentuje światowa czołówka riderów z teamu FMX Forever.

Oprócz mistrzów jazdy bokiem zobaczymy również potężną reprezentację asów stuntu motocyklowego. Ekstremalną jazdę na krawędzi zaprezentują takie gwiazdy, jak Chris Pfeiffer z Niemiec oraz czołówka polskich stunterów. Pfeiffer to prawdziwa legenda popisów na motocyklu, na którym jeździ od 5 roku życia. To czterokrotny mistrz świata w stuncie i czterokrotny mistrz Europy w tej samej kategorii. Obok niego zobaczymy 20-letniego Adriana Paska, jednego z najbardziej obiecujących młodych kaskaderów w Europie. Akrobacje w centrum Warszawy wykonywać będą także znani z udziału w światowych zawodach kaskaderskich Hubert Raptowny, Marcin Głowacki, Tomasz Mokosiński, Jakub Radczak i Łukasz Bełz.

Szykuje się potężna dawka sportowych emocji! Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Bilety na trybuny i Pit Party w cenie 69 złotych można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego www.ebilet.pl.

Fot.: Lukas Nazdraczew, Paweł Trela, Rafał Wielgus