VERVA STREET RACING 2012: PRZYBYWA GWIAZD

Już 15 września wehikuł czasu VERVA Street Racing zabierze wszystkich kibiców w podróż po historii motoryzacji. Na torze w sercu Warszawy przypomną o sobie najsłynniejsze konstrukcje, unikatowe auta i kultowe maszyny sprzed lat, a za kółkiem kierowcy – legendy z Polski i ze świata.

Historyczne auta staną do zaciekłej rywalizacji, a kibice zgromadzeni na VERVA Street Racing zobaczą legendy torów i szos z lat 60, 70 i 80 w akcji!

Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z żywą historią motoryzacji, które z pewnością w niczym nie będzie przypominać nudnej wizyty w muzeum. Na największej w Polsce i tej części Europy imprezie motoryzacyjnej pojawią się takie perełki jak Polonez 2000 i Fiat 125p Rally oraz wyjątkowe egzemplarze światowej myśli wyścigowej – cztery niepowtarzalne modele Ferrari oraz wyścigowe Porsche 917k, kultowy Fiat 131 Abarth i Audi Quattro A2. Legendarne maszyny poprowadzą legendy sportów motorowych – Andrzej Jaroszewicz oraz David Piper.


Zobacz także:
VERVA STREET RACING 2012: PRZYJEDZIE HAKKINEN
VERVA STREET RACING 2012: BOLID F1 W WARSZAWIE
VERVA STREET RACING 2012: START WE WRZEŚNIU
VERVA STREET RACING – ARCHIWUM 2011


Ten ostatni to 79-letni weteran wielkich wyścigów takich jak sławny klasyk z Le Mans. Szerszej publiczności pokazał się również na dużym ekranie w kultowym filmie „Le Mans” ze Stevem McQueenem, podczas kręcenia którego stracił nogę. Na VERVA Street Racing David zasiądzie za kierownicą swoich Ferrari 250LM oraz Ferrari P4. U jego boku pojadą równie wspaniałe dwa modele tej marki – 345GT Daytona Competition i 750 Monza.

Polską odpowiedzią na wyścigowy powrót do przeszłości będzie udział w wydarzeniu Andrzeja Jaroszewicza – syna byłego premiera PRL i jednego z najsłynniejszych polskich kierowców lat 70., który pokieruje unikatowym Fiatem 125p Rally. Na torze w Warszawie pojawi się także Polonez 2000, czyli samochód rajdowy FSO Sport, który do początku lat 90. z powodzeniem startował w rajdach.

– Innowacje są bardzo istotne dla rozwoju motoryzacji, ale w biegu za nowinkami nie powinniśmy zapominać o tradycji, która nie tylko przywołuje dawne emocje, ale również dostarcza ogromnej inspiracji. Klasyczne auta wyścigowe i rajdowe to niewyczerpane źródło pomysłów dla współczesnych konstruktorów i projektantów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić im sporo miejsca na VERVA Street Racing – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Na trasie VERVA Street Racing w tym roku zobaczymy także takich królów Rajdu Dakar jak trzykrotnego triumfatora najważniejszego rajdu na świecie – Marc’a Coma oraz Rubena Faria i Heldera Rodrigues’a! Hiszpańsko – portugalska ekipa Red Bull KTM Factory Team ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów. Marc Coma w trzech ostatnich edycjach Rajdu Dakar ani razu nie schodził z podium, a Helder Rodrigues w 2011 roku pokonał samego Cristiano Ronaldo w wyścigu po tytuł Sportowca Roku w Portugalii!

Gospodarzami ulicznego toru w centrum Warszawy będą rajdowi koledzy z polskiego zespołu dakarowego Orlen Team. Do rywalizacji staną najlepsi polscy motocykliści: Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Kuba Przygoński. Niebawem poznamy również kolejnych zawodników, którzy wystartują w kategorii Supermoto.

– Przyjazd elity światowych rajdowców na VERVA Street Racing 2012 to kolejny dowód na to, że jest to wydarzenie, w którym pragną wziąć udział najlepsi na świecie w swoich kategoriach. W bloku rajdowym podczas tegorocznej edycji obok motocyklowych gwiazd Dakaru zobaczymy ponadto kierowców dobrze znanych ze zwycięskich startów w Polsce i zagranicą, czyli Szymona Rutę z Orlen Team, Grzegorza Bębenka z Platinum Rally Team, Grzegorza Grono z Brenda Rally Team i innych utytułowanych zawodników – dodaje Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen.

Podczas imprezy nie zabraknie również akcentu kobiecego. W szranki z mężczyznami staną waleczne polskie mistrzynie kierownicy – podczas VERVA Street Racing zobaczymy uczestniczkę Mistrzostw Świata Kobiet w Motocrossie oraz zdobywczynię Pucharu Polski Kobiet – 19-letnią Joannę Miller oraz Klaudię Podkalicką, startującą w Mistrzostwach Polski oraz Europy Cross Country, która poprowadzi po ulicznym torze Mitsubishi Pajero.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Bilety na trybuny i Pit Party w cenie 69 złotych można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego: www.ebilet.pl.

Fot.: Lukas Nazdraczew, TJ Motorsport, Artur Rowinski, Photosynteza.com