VERVA STREET RACING 2016: UDANE ŚWIĘTO MOTORYZACJI W WARSZAWIE

verv1-1

Rekordowa liczba 110 tysięcy uczestników, ponad 250 tysięcy koni mechanicznych, 5 koncertów to najlepsze podsumowanie Narodowego Festiwalu Motoryzacji – VERVA Street Racing w Warszawie.

Nowa formuła moto- pikniku sprawdziła się: atrakcji nie brakowało, a piękna pogoda dodatkowo zachęcała do udania się na błonia stadionu PGE Narodowego.


Zobacz także:

SPORT

VERVA STREET RACING


 

Imprezę, której gospodarzem był PKN Orlen, rozpoczął drifting w wykonaniu Kuby Przygońskiego z Automobilklubu Polski w Toyocie GT86 o mocy 1068 koni mechanicznych. Emocje rosły – po występach Kuby przyszedł czas na drift wielkiej ciężarówki, zapierające dech w piersiach motocyklowe akrobacje i wyścig Rallycross.

Popis swoich możliwości zaprezentował również znany w motoryzacyjnym świecie 12-letni drifter Jaś Borawski. Poruszenie wśród widzów wywołały też spektakularne pokazy policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

verv1-2

– W całej imprezie udział wzięły pojazdy, których sumaryczna moc wyniosła 250 tysięcy KM. Można powiedzieć, że ustanowiliśmy nowy polski rekord mocy na metr kwadratowy, bo z naszej wiedzy wynika, że dotychczas w historii imprez motoryzacyjnych w Polsce nie zgromadzono razem tak potężnych maszyn – mówi Rafał Pasieka, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen.

Moc silników uzupełniła historia i piękno pojazdów. Podczas „Parady legend” przed wyraźnie oczarowanym tłumem dumnie przejechały ikony światowej motoryzacji. Wśród ponad 20 unikalnych aut nie zabrakło takich perełek jak zabytkowy Rolls Royce Silver Shadow, Aventador SV, Porsche RWB czy Toyota Supra z silnikiem 1200 KM.

Entuzjastów najnowszych produkcji przyciągnęła wystawa „Samochody marzeń”. Tutaj zobaczyć i posłuchać można było jedne z najdroższych aut w świecie. Lśniące karoserie i charakterystyczne opływowe kształty prezentowały m.in. Ferrari Berlinetta, Mercedes SLS, Lamborghini Murcielago, czy McLaren 650S.

Wystawy czynne były przez cały dzień, a w sumie w 23 strefach podziwiać można było ponad 600 pojazdów – od polskich i europejskich klasyków, poprzez legendarne auta zza oceanu, na samochodach Jamesa Bonda kończąc.

verv1-3

Na VERVA Street Racing przyszły całe rodziny. Dla dzieci wyjątkową atrakcją była możliwość zobaczenia „na żywo” aut znanych dotychczas z bajek – m.in. Złomka czy furgonetkę ze Scooby Dooby Doo. Tradycyjnie olbrzymią popularnością cieszyły się liczne trampoliny i dmuchańce, w tym najbardziej popularny, wielki, dmuchany bolid Formuły 1.

W czasie trwania imprezy VERVA Street Racing prowadzona była sprzedaż cegiełek, z której całkowity dochód za pośrednictwem Fundacji Orlen Dar Serca został przekazany na leczenie dzieci – ofiar wypadków drogowych – w Zakładzie Fizjoterapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Osoby z charakterystycznymi puszkami były obecne w 14 strefach.

Warto było też na VERVA zostać do wieczora. Na zakończenie organizatorzy przygotowali oszałamiający synchroniczny pokaz motocykli i samochodów, któremu towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina oraz pokazy świetlne.

Na tegorocznej VERVA Street Racing ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także koncerty polskich gwiazd, które po raz pierwszy towarzyszyły flagowej imprezie PKN Orlen. Na scenie wystąpili Kayah, Cleo, Afromental, Grzegorz Hyży oraz Margaret.

Narodowy Festiwal Motoryzacji pożegnał widzów spektakularnym pokazem fajerwerków, który rozświetlił niebo nad PGE Narodowym.