VOLKSWAGEN: GOLF Z TYTUŁEM CAR OF THE YEAR W JAPONII

Der neue Volkswagen e-Golf

Golf został wybrany „Samochodem Roku 2013/2014” w Japonii. W 34-letniej historii tej prestiżowej nagrody po raz pierwszy auto z zagranicy pokonało rodzimych konkurentów.

60-osobowe jury z możliwych 600 punktów aż 504 punkty przydzieliło Golfowi najnowszej generacji, oferowanemu w Japonii dopiero od 25 czerwca. To rekord dla samochodu importowanego.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło szczególnie nową modułową platformę podłogową MQB jako najmocniejszą stronę Golfa. MQB stanowi bazę dla precyzyjnego zachowania się przy manewrach. Ponadto uznanie znalazły poziom bezpieczeństwa, czysta i purystyczna stylistyka, wykończenie wnętrza i nadwozia oraz nowoczesne silniki TSI.

Golf oferowany jest na japońskim rynku w wersjach Trendline, Comfortline i Highline, z dwoma silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem – 1.2 TSI i 1.4 TSI z systemem aktywnego zarządzania pracą cylindrów (ACT). Od momentu wprowadzenia na rynek nowego Golfa zamówionych zostało już ponad 13000 jego egzemplarzy.

Zwycięstwo Golfa w klasyfikacji ogólnej „Car of the Year 2013/2014” w Japonii jest uzupełnieniem nagród przyznanych temu modelowi. Najważniejsze z nich to pierwsze miejsca w plebiscytach „Car of the Year 2013” (Europa), „World Car of the Year 2013” oraz „Złota Kierownica 2013”.