VOLKSWAGEN: GRAD NAGRÓD DLA GOLFA

Der neue Volkswagen Golf

W minionych dwunastu miesiącach Golf także w siódmej generacji otrzymał dwa tuziny prestiżowych wyróżnień. Został wybrany między innymi „Car of the Year 2013” oraz „World Car of the Year 2013”.

Także w Japonii nowy Golf okazał się lepszy od konkurentów i jako pierwszy importowany samochód w 34-letniej historii plebiscytu został „Car of the Year 2013/2014 Japan”. Kolejne wyróżnienia to między innymi „Złota Kierownica 2013”, „Auto Trophy”, „Auto der Vernunft” („Samochód rozsądku”) oraz „Die besten Autos 2013” („Najlepsze samochody 2013”).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Mimo że nowy VW Golf jest na rynku dopiero od roku, to w najbliższych dniach sprzedany zostanie półmilionowy egzemplarz. W Chinach czy USA model siódmej generacji nie trafił jeszcze do sprzedaży! W Europie w salonach niedawno pojawił się Golf Variant, a w pierwszej połowie przyszłego roku dołączy do niego nowy Golf Sportsvan, zaprezentowany przez Volkswagena podczas IAA we Frankfurcie. W kolejce czekają jeszcze dalsze nowości, jak e-Golf i hybrydowy Golf plug-in.

Pierwsza generacja Volkswagena Golfa trafiła do salonów w maju 1974 roku jako następca Garbusa. Już od prawie 40 lat model kontynuuje sukcesy poprzednika. Jest oferowany obecnie w różnych wariantach, od oszczędnego TDI BlueMotion po sportowego GTI, od trzydrzwiowego hatchbacka po przestronne kombi – Varianta.

W czerwcu 2013 roku taśmy produkcyjne opuścił 30-milionowy Golf.