VOLKSWAGEN: KAMPER WSPANIAŁYM KOMPANEM NA WAKACJE

Tegoroczne wakacje są niewątpliwie inne od tych, które znamy z minionych lat. Pandemia koronawirusa pomieszała urlopowe szyki bardzo wielu osobom.

Dodatkowo, zmieniająca się sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że wielu z nas nie wykorzystało jeszcze tegorocznego urlopu lub zmieniło wcześniejsze plany.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Wakacyjną beztroskę zastąpiła ostrożność i poszukiwanie bezpiecznej strefy. Takie bezpieczeństwo zapewnić może kamper. Spędzając wakacje w domu na kółkach unikamy zbyt bliskiego kontaktu z innymi osobami, a podróż odbywa się w gronie najbliższych. Dodatkowo nie musimy martwić się o nocleg czy jedzenie. Jesteśmy całkowicie niezależni.

Współczesne kampery przypominają kajutę luksusowego jachtu, zaprojektowane są z dbałością o każdy szczegół i o wygodę użytkowników. Do tego prowadzą się równie łatwo jak samochody osobowe. Z uwagi na swoje gabaryty wymagają więcej precyzji w parkowaniu czy cofaniu, ale tutaj z pomocą kierowcy przychodzą systemy wspomagające takie jak np.: asystent parkowania czy funkcja ochrony bocznej, która ostrzega przed przeszkodami podczas manewrowania.

Ciekawym pojazdem do podróży po Polsce jest Volkswagen California. Funkcjonalny dom na czterech kółkach z praktycznie zaprojektowaną przestrzenią, w której można podróżować, spędzać czas wolny i wygodnie nocować. Samochód dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia: Coast, Ocean i Beach.

Dwie pierwsze wersje pojazdu mają typowo mieszkalne, kempingowe wyposażenie, natomiast wersja Beach jest bardziej uniwersalna. To komfortowy salon, kuchnia i sypialnia w jednym. Sprawdzi się podczas wycieczki na plażę lub na zakupy w mieście.

Nowa California 6.1 to i mobilny dom. Znajdziemy w nim mini kuchenkę (z jednym – w wersji Beach lub dwoma w wersji Coast i Ocean, palnikami gazowym oraz małym blatem roboczym), więc w podróży przyrządzimy proste dania. Duża powierzchnia leżąca i wygodne łóżko „na piętrze”, zapewniają sen każdemu z pasażerów.

Na bocznej ścianie umieszczono zabudowę z licznymi szafkami. Te elementy umeblowania starannie dopracowano i wyposażono w praktyczne detale, takie jak podwójne gniazda USB. Do tego wydajna lodówka kompresorowa i stolik, przy którym można wygodnie zjeść.

Tak samo ważna jak ergonomia wnętrza, jest strefa snu. Urlop to także czas na to, aby odespać nieprzespane noce lub jak mówią niektórzy – wyspać się na zapas. Nad całym wnętrzem, pod podnoszonym dachem umieszczono wygodne łóżko z talerzowymi sprężynami. Poniżej znajduje się drugie łóżko z regulowanym oparciem, dzięki czemu stworzyć można wygodną dwuosobową sofę do spania.

Boczne zasłony montowane zarówno pod unoszonym dachem, jak i w dolnej części pojazdu zapewniają ochronę przed zbyt dużą ilością światła. Nowa funkcja wschodzącego słońca steruje oświetleniem części mieszkalnej, by stopniowo w określonym przez użytkownika czasie zwiększać poziom jasności.

Wszystkie główne ustawienia kampera sterowane są za pomocą panelu kontrolnego. W menu można regulować funkcje: ‘Camping’ (tryb), ‘Lodówka’, ‘Maksymalne ładowanie’, ‘Klimatyzacja z tyłu’, ‘Alarm’, ‘Timer’, ‘Światło’ i ‘Ustawienia’ systemu. Podnoszony dach z napędem elektryczno- hydraulicznym, jest również sterowany z poziomu menu.

Dzięki cyfrowemu kokpitowi na ekranie dotykowym systemu Infotainment lub za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy można posłuchać ulubionej muzyki lub skorzystać z nawigacji Discover Pro, która zaprowadzi nas do kolejnego etapu naszej wycieczki.

Możesz więcej

Grand California
bazuje na dużym Volkswagenie Crafter. Przestronne wnętrza, prywatna łazienka z prysznicem i w pełni wyposażona kuchnia z lodówką, zamrażarką, dają nam możliwość zaszycia się z dala od cywilizacji. Powierzchnia auta obejmuje pięć niezależnych stref mieszkalnych.

Nowa Grand California ma kompletną łazienkę z prysznicem. Do tego powiększony 110-litrowy zbiornik świeżej wody i 90-litrowy zbiornik na brudną wodę umożliwiają zorganizowanie obozu – jeśli jest to dozwolone – z dala od kempingów, na łonie natury. Zbiorniki wyposażone są w czujnik poziomu, dzięki czemu można w porę uzupełnić zapasy wody.

Rozkładana markiza oraz stół kempingowy z dwoma krzesłami to standardowe wyposażenie modelu. System grzewczy ochroni przed kaprysem pogody.