VOLKSWAGEN: NOWE MODELE CADDY – JUŻ TRWA PRZEDSPRZEDAŻ

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

Volkswagen rozpoczął zbieranie zamówień na nowego Caddy oraz na nowego Caddy Maxi. Nowa generacja miejskiego auta dostawczego oraz rodzinnego vana będzie dostępna na polskim rynku w wersji New Edition.

Mimo że wersja ma wyposażenie bogatsze niż model poprzedniej generacji, ceny auta zostały utrzymane na podobnym poziomie.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


Ceny nowego Caddy startują od 53 800 zł netto za wersję furgon oraz od 56 500 zł netto (69 495 zł brutto) za osobową odmianę Trendline. Obydwa modele nowego Caddy w podstawowej wersji są napędzane 1,2-litrowym silnikiem TSI o mocy 84 KM. Wśród nabywców wersji furgon największym zainteresowaniem będzie cieszyła się odmiana napędzana 102-konną wysokoprężną jednostką napędową TDI, droższa od modelu podstawowego o 9 050 zł.

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

Silniki oferowane do nowego Caddy gwarantują wysoki poziom zaawansowania technicznego i wysoką efektywność. Czterocylindrowy, wysokoprężny silnik TDI ma pojemność 2,0 l i występuje w wersjach o mocy od 55 kW/75 KM do aż 110 kW/150 KM. Nowy silnik 1.4 TGI, będący następcą jednostki napędowej stosowanej w Caddy EcoFuel, zużywa jedynie 4,1 kg gazu ziemnego na 100 km i zapewnia większą moc niż poprzednik spalając przy tym do 28 proc. mniej paliwa.

Ponadto, do wyboru są dwa czterocylindrowe silniki benzynowe – 1.2 TSI o mocy 62 kW/84 KM oraz 1.4 TSI o mocy 92 kW/125 KM.

Nowy Caddy furgon w wersji New Edition jest seryjnie wyposażony w, między innymi, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz w elektrycznie sterowane szyby.

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

W porównaniu z modelem poprzedniej generacji, wyposażenie seryjne zostało wzbogacone o – układ automatycznego hamowania po kolizji, system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście (oferowany w wersjach Trendline, Comfortline, Highline), pakiet BlueMotion Technology, czyli system Start-Stop oraz układ rekuperacji, asystent ruszania na wzniesieniach, tempomat (w osobowych wersjach Caddy), 4 poduszki powietrzne (w wersjach Furgon i Kombi) oraz o 6 poduszek powietrznych (w wersjach Trendline, Comfortline, Highline).

Wzbogacono także listę wyposażenia dodatkowego o, między innymi, systemy zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróżowania oraz funkcjonalność auta. Do wyposażenia Caddy mogą teraz należeć, na przykład, aktywny tempomat z systemem automatycznej regulacji odstępu od poprzedzającego pojazdu (ACC), światła drogowe z układem Light Assist, system rozpoznający zmęczenie kierowcy, kamera cofania czy ogrzewana przednia szyba.

W chwili rozpoczęcia sprzedaży Caddy będzie dostępny w limitowanej serii „Generation Four”. Jej wyróżniki to czerwony lakier „Fortana” oraz lakierowane w kolorze nadwozia zderzaki, obudowy lusterek, klamki, prowadnice przesuwanych drzwi oraz listwy ochronne na bokach nadwozia (te ostatnie z chromowanym elementem ozdobnym), a także aluminiowe, 16-calowe obręcze kół (Bendigo) lub 17-calowe (Madrid, czerwone lub czarne).

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

W podstawowej wersji Caddy „Generation Four” został wyceniony na 82 400 zł netto.

Fotele Caddy i Caddy Maxi w wersjach „Generation Four” wyłożono czarną tapicerką „Kutamo”. Z kolei ozdobny panel w desce rozdzielczej, w zależności od wersji, występuje w wersji „Cortina Gloss” lub w wersji lakierowanej na kolor czerwony „Fortana”.

Nowego Caddy można wyposażyć w, między innymi, system radiowy „Composition Colour”, zestaw głośnomówiący z łącznością Bluetooth, kierownicę wielofunkcyjną, czujnik rozpoznający zmęczenie kierowcy, automatyczną klimatyzację, wielofunkcyjny wyświetlacz oraz w reflektory bi-ksenonowe.

Szczegółowe cenniki wszystkich wersji nowego Caddy i nowego Caddy Maxi znajdują się na stronie http://the-new-caddy.com/pl/pl/.

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7