VOLKSWAGEN: NOWY GOLF SPORTSVAGEN JUŻ W PRODUKCJI

Der neue Volkswagen Golf Sportsvan

W zakładzie Volkswagena w Wolfsburgu zjechał z taśmy montażowej pierwszy Golf Sportsvan. Jest to wersja Highlline, w kolorze srebrnym Reflex z panoramicznym dachem i silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM.

Wiosną, w momencie wprowadzenia na rynek, trzeci wariant nadwozia Golfa będzie oferowany z sześcioma nowymi, oszczędnymi silnikami.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nowy Golf Sportsvan, obok klasycznego Golfa i Golfa Varianta, jako trzecia wersja nadwozia uzupełnia gamę Golfa VII. Ze swoimi proporcjami i ostrymi konturami Sportsvan jest ciekawą propozycją w segmencie kompaktowych vanów. Trzyosobową, dzieloną tylną kanapę można składać i przesuwać, do przodu i do tyłu, o 180 mm. W przypadku wykorzystania przestrzeni bagażowej do oparć przednich foteli i po dach, a maksymalna pojemność bagażnika wynosi ponad 1500 litrów.

W momencie wprowadzenia na rynek wiosną tego roku, Golf Sportsvan będzie dostępny z sześcioma nowymi silnikami (cztery TSI i dwa TDI). Wszystkie jednostki wyposażone są seryjnie w system Start-Stop i spełniają normę emisji spalin Euro 6. Zużycie paliwa w porównaniu z Golfem Plus zmniejszyło się nawet o 19 procent.