VOLKSWAGEN: PODOLSKI PILOTEM LATVALI W POLO R WRC

Rally Test 2013

Reprezentant Niemiec, piłkarz Lukas Podolski zamienił koszulkę swojego zespołu Arsenal Londyn na kombinezon Volkswagen Motorsport. Na Sardynii napastnik narodowej drużyny Niemiec spędził jeden dzień z zespołem kierowców producenta z Wolfsburga.

Siedząc obok kierowcy fabrycznego Volkswagena Jari-Mattiego Latvali w Polo R WRC, Podolski po raz pierwszy wcielił się w rolę pilota rajdowego. Razem przejechali trzy razy, liczącą ponad sześć kilometrów, szutrową trasę w pobliżu Oristeo.


Zobacz także:
RAJDY


Na koniec testów duet Latvala/Podolski uzyskał nawet najlepszy czas dnia.

– Kocham prędkość, dlatego wcale nie czułem strachu. Wręcz przeciwnie, roller coaster z Jari-Matti w Polo R WRC sprawił mi niesamowicie dużo przyjemności. To szaleństwo, co ci chłopcy muszą przejść! Trzęsie tobą jak w pralce, w prawo, lewo, w górę, w dół. Siedziałem już raz w bolidzie Formuły 1, ale to, jak kierowcy rajdowi panują nad samochodem, jest po prostu niewiarygodne. Także fakt, ile wkładają w to wysiłku fizycznego budzi mój szacunek. Jeśli chcesz startować w rajdzie, musisz mieć doskonałą kondycję. Po dwóch okrążeniach, przy tym upale w kabinie, byłem już zupełnie spocony. To absolutny sport wyczynowy, przed którym chylę czoła – przyznał Podolski.

Rally Test 2013

Fabryczny kierowca Volkswagena Jari-Matti Latvala, również cieszył się ze zmiany obsady w kabinie:

– Lukas jest nie tylko światowej klasy piłkarzem, lecz także super człowiekiem! Jazda z nim sprawiła mi ogromną przyjemność. Dałem z siebie naprawdę wszystko, a on zupełnie się nie bał. Kilka lat temu wiozłem Alana Shaerera, z nim było trochę inaczej – mówił Fin.

Podolski, który w wolnym czasie uważnie śledzi Rajdowe Mistrzostwa Świata, cieszy się szczególnie na start Rajdu Niemiec 2013 (22 sierpnia) w swoim rodzinnym mieście Kolonii.

– Fakt, że rajd odbędzie się w Kolonii, jest wielkim wydarzeniem dla miasta. Start sprzed katedry będzie wielką atrakcją – nie tylko dla miłośników rajdów, lecz z pewnością także dla kierowców. Atmosfera z wiwatującymi fanami, samochody i do tego katedra – takie rzeczy zdarzają się tylko w Kolonii! – komentował Podolski.

Rally Test 2013