VOLKSWAGEN: RUSZA SPRZEDAŻ GOLFA VII (CENY)

Rozpoczęła się przedsprzedaż nowego Golfa w Polsce. Klienci mogą już zamawiać w salonach siódmą generację modelu. Wyjściowy Golf VII z silnikiem 1.2 TSI o mocy 85 KM kosztuje 59.990 zł, jest to dokładnie o 1000 zł mniej w porównaniu z ceną poprzednika.

Pierwsze samochody w salonach dostępne będą w drugiej połowie października.

Siódma generacja Golfa jest dostępna w trzech liniach wyposażenia Trendline, Comfortline i Highline. Podstawowym modelem jest Golf 1.2 TSI Trendline o mocy 85 KM. Wyposażenie seryjne nowego Golfa jest bogatsze od poprzednika, zawiera m.in.: siedem poduszek powietrznych, Electronic Stability Control (ESC), system radiowy z 5-calowym ekranem dotykowym TFT, klimatyzację Climatic, nowy hamulec wielokolizyjny, elektroniczny hamulec postojowy z funkcją Auto-Hold, poprzeczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS, tryb rekuperacji i system Start-Stop.

Golf 7 oferowany jest z dwoma całkowicie nowymi generacjami silników. Między innymi dzięki seryjnemu systemowi Start-Stop i trybowi rekuperacji, zużywa on mniej paliwa, a emisja CO2 zmniejszyła się nawet o 23 procent. Silniki benzynowe w momencie wprowadzenia na rynek to silniki TSI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem o mocy 85 KM i 140 KM.

Zużycie paliwa bazowej jednostki to zaledwie 4,9 l/100 km, mocniejszy silnik zużywa 4,8 l/100 km dzięki zastosowaniu systemu odłączania cylindrów ACT. Również silniki wysokoprężne są nowe. Jednostki z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem rozwijają moc 105 KM i 150 KM. Podstawowy model TDI o mocy 105 KM zużywa średnio tylko 3,8 l/100 km, mocniejsza wersja spala średnio na 100 km zaledwie 4,1 litra.

Zmniejszenie zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie dynamiki i osiągów nowego Golfa to zasługa nie tylko nowych jednostek napędowych, ale także zastosowania modułowej platformy podłogowej MQB. Inżynierowie poświęcili mnóstwo uwagi ciężarowi auta.

Nowy Golf zbudowany jest ze stali o bardzo dużej wytrzymałości, w samochodzie zastosowano także wiele nowoczesnych rozwiązań, w rezultacie mimo iż nowy Golf jest większy i lepiej wyposażony od poprzednika, jest zarazem od niego lżejszy o 100 kg.

CENY

Ceny modelu zamieszczamy poniżej w galerii.

Nasz komentarz: W tym wszystkim nie wiadomo tylko jak to firma Volkswagen zrobiła: nowszy, lepszy, nowocześniejszy, doposażony model jest tańszy niż ten poprzedni: starszy, gorszy, mniej nowoczesny i gorzej wyposażony…

Ale VW Golf to jednak zawsze jest VW Golf i zapewne fanów mu nie zabraknie!