VOLKSWAGEN: RUSZYŁA PRODUKCJA GOLFA GTI

Der neue Volkswagen Golf GTI

Pierwszy seryjny, nowy Golf GTI opuścił w ubiegłym tygodniu linię montażową fabryki Volkswagena w Wolfsburgu. Premierowe auto to pięciodrzwiowy GTI z pakietem Performance w kolorze czerwonym Tornado.

Auto wyposażone jest w sportowe fotele w klasyczną kratę i dwulitrowy silnik benzynowy TSI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem o mocy 169 kW/230 KM.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Światowa premiera nowego Golfa GTI odbyła się na początku marca podczas Genewskiego Salonu Samochodowego. Fabryka Volkswagena w Wolfsburgu wprowadziła właśnie auto do seryjnej produkcji.

Od pierwszego GTI z 1976 roku, model ten jest jednym z najpopularniejszych sportowych Volkswagenów. Do dnia dzisiejszego wyprodukowanych zostało około dwóch milionów egzemplarzy (bez Chin).

Nowy GTI jest dostępny w dwóch wariantach mocy – 220 KM i z pakietem Performance 230 KM. W mocniejszej wersji przyspiesza do 100 km/h w 6,4 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 250 km/h. Jednocześnie dzięki funkcji Start-Stop, lekkiej konstrukcji nadwozia i wielu innym udoskonaleniom jest znacznie oszczędniejszy: zużycie paliwa zmniejszyło się w stosunku do poprzedniej generacji GTI o 18 procent.

Nowy Volkswagen Golf GTI będzie dostępny w polskich salonach w czerwcu.

Volkswagen Werk Wolfsburg startet Serienproduktion des neuen Golf GTI