VOLKSWAGEN: TOUAREG POPROWADZI WINGS FOR LIFE WORLD RUN

TU_1

Wings for Life World Run to pierwsza w historii globalna impreza biegowa. Czwartego maja, dokładnie o tej samej porze w 32 krajach, tysiące uczestników przystąpi do rywalizacji.

Wśród państw biorących udział w akcji jest Polska, bieg w naszym kraju rozpocznie się w Poznaniu o godzinie 12:00. Globalny zasięg to nie tylko jeden z elementów wyróżniających wydarzenie – bieg bowiem nie ma klasycznej linii mety, będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, w Polsce – Volkswagen Touareg.


Zobacz także:
SPORT


Wyścig zakończy się, gdy auto wyprzedzi ostatnią osobę na świecie. A to wszystko po to, by zwrócić uwagę całego świata na problem uszkodzonego rdzenia kręgowego i zebrać jak największą ilość środków na badania nad jego urazami.

Wings for Life World Run to zawody przeznaczone dla wszystkich, bez względu na biegowe doświadczenie – zarówno dla amatorów, jak i wyczynowców. W tym samym momencie, niezależnie od pory dnia i nocy oraz panujących warunków atmosferycznych, uczestnicy wystartują pod wspólnym hasłem „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”.

Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód – w Polsce będzie to Volkswagen Touareg, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Tempo samochodów pościgowych będzie zwiększało się w określonych odstępach czasowych, zgodnie ze ściśle wyznaczonym harmonogramem. W chwili, gdy samochód minie biegacza lub biegaczkę odpadają oni z rywalizacji.

34 trasy biegu rozmieszczone na 6 kontynentach będą wiodły przez wszystkie strefy klimatyczne, czasowe i warunki pogodowe. Postęp każdego z zawodników i ostateczne wyniki zostaną odnotowane przez czasomierz ukryty w indywidualnym numerze startowym. Będzie on aktywowany po przekroczeniu linii startowej oraz dezaktywowany w chwili wyprzedzenia biegacza przez samochód – ruchomą linię mety. Każdy kraj biorący udział w biegu będzie miał swoich lokalnych zwycięzców, jednak w skali globalnej bieg zakończy się dopiero, gdy ostatni zawodnik zostanie wyprzedzony przez ruchomą linię mety. To on będzie światowym zwycięzcą Wings for Life World Run.

Wings for Life World Run to pierwszy taki bieg organizowany na całym świecie, w którym indywidualne umiejętności zawodnika są na drugim planie. Wszyscy aktywnie przyczynią się do przybliżenia znalezienia metody leczenia uszkodzonego rdzenia kręgowego, bowiem 100 proc. zebranych środków zostanie przekazanych na ten szczytny, charytatywny cel. Volkswagen Group Polska jako partner Wings for Life World Run również przeznaczy znaczną kwotę pieniężną na rzecz fundacji organizującej bieg.