VOLKSWAGEN: WERSJE SPECJALNE POLO, GOLFA I JETTY

Ofertę Volkswagena wzbogaciły specjalne wersje Polo, Golfa i Jetty o nazwie Optimum. Charakteryzują się atrakcyjną ceną oraz wzbogaconym wyposażeniem seryjnym. Ponadto obniżone zostały ceny Passata oraz Passata Varianta, listę wyposażenia dodatkowego tego modelu wzbogaciły także nowe pakiety.

Polo Optimum w zależności od wersji wyposażenia: Trendline, Comfortline lub Highline, oferuje szereg korzyści. Bazowe wersje zostały doposażone w klimatyzację, system radiowy RCD 210, światła do jazdy dziennej oraz w przypadku wersji Trendline także w obudowy lusterek i klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia. Cena Polo Trendline Optimum z silnikiem 1.2 o mocy 60 KM wynosi 43 490 złotych.

Wprowadzona do oferty wersja specjalna Golf Optimum poszerza seryjne wyposażenie o: alarm z niezależnym zasilaniem i funkcją dozoru wnętrza, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odstępu na ekranie radia lub nawigacji, system radiowy “RCD 310” z odtwarzaczem płyt CD, MP3 i 8 głośnikami oraz pakiet zimowy zawierający podgrzewane fotele, spryskiwacze reflektorów i kontrolkę poziomu płynu spryskiwaczy.

Wersja Optimum oferowana jest dla Golfa Hatchback w wersjach Trendline, Comfortline oraz Highline. Klienci mogą wybrać jeden z pośród czterech silników 1.4 80 KM, 1.2 TSI 105 KM, 1.4 TSI 122 KM oraz 1.6 TDI 90 KM i 105 KM. W wersji Trendline z bazowym silnikiem 1.4 o mocy 80 KM seria specjalna kosztuje 58 980 zł.

Volkswagen oferuje wersję Optimum także do nowej Jetty, która w salonach zadebiutowała na początku minionego roku. Model Optimum w wersji Trendline z silnikiem 1.2 TSI o mocy 105 KM kosztuje 69 480 zł. Wyposażony jest m.in. w ESP, klimatyzację, system radiowy RCD 510 z 6,5″ ekranem dotykowym, zmieniarką na 6 płyt CD, czytnikiem MP3 i ośmioma głośnikami, komputer pokładowy “MFA Plus”, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odstępu do przeszkody na ekranie radia, zestaw telefoniczny Start oraz w pakiet zimowy z podgrzewanymi fotelami, spryskiwaczami reflektorów i kontrolką poziomu płynu spryskiwaczy.

Poza wprowadzeniem Polo, Golfa i Jetty Optimum, Volkswagen obniżył ceny Passata oraz Passata Varianta. Lista wyposażenia dodatkowego Passata została rozszerzona o dwa pakiety. Pakiet 990 oferuje w cenie 990 zł czujniki parkowania z przodu i z tyłu z funkcją wizualizacji na ekranie radia, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu Keyless Access, zestaw telefoniczny Start oraz elektrycznie sterowana roleta przeciwsłoneczna tylnej szyby. Pakiet Komfort, który za 3 490 zł z kolei oferuje system radiowy RCD 510 z 8 głośnikami, zmieniarką płyt CD oraz czytnikiem plików MP3, reflektory bi-xenonowe z funkcją doświetlania zakrętów i światłami LED do jazdy dziennej oraz reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania.