VOLVO: APLIKACJA WORLDTRUCKER JUŻ DZIAŁA

Vo_T2013_0227

Volvo Trucks udostępniło specjalną aplikację dla użytkowników portalu Worldtrucker. Aplikacja ta, dostępna na smartfony iPhone i bazujące na systemie operacyjnym Android, umożliwia kierowcom samochodów ciężarowych komunikowanie się i wymianę doświadczeń z życia na drogach całego świata.

Jako pierwsza, nową aplikację wypróbowała sławna Lisa Kelly, kobieta- kierowca znana z amerykańskiego serialu dokumentalnego „Na lodowym szlaku” i członkini społeczności Worldtrucker.


Zobacz także:
UŻYTKOWE
GPS / AUDIO


Aplikacja Worldtrucker została opracowana w celu ułatwienia ponad 20 000 użytkowników portalu Worldtrucker, www.worldtrucker.com, wzajemnej wymiany doświadczeń i wiedzy – zarówno w ramach grup lokalnych, jak i społeczności globalnej.

– Aplikacja rozszerza funkcjonalność strony internetowej i jednocześnie jest znakomitym narzędziem społecznym dla kierowców samochodów ciężarowych, pozwalającym bezpośrednio z trasy tworzyć i wysyłać różnorodne treści – od zdjęć po opinie na temat wartych uwagi miejsc odpoczynku czy rekomendacje bezpiecznych parkingów – mówi Paula Kühnel, menedżer ds. komunikacji online w Volvo Trucks.

Jedną z funkcji aplikacji jest rejestrator GPS, umożliwiający kierowcom rejestrowanie śladów swoich tras i nanoszenie ich na mapę. Z kolei funkcja tzw. interesujących punktów, TIP (Trucker Interest Points), pozwala kierowcom na „meldowanie” się, komentowanie, ocenianie i wysyłanie zdjęć z określonych lokalizacji, a następnie dzielenie się tymi informacjami z kolegami po fachu. Dostępna jest również funkcja czatu, ułatwiająca wyszukiwanie i nawiązywanie kontaktu z kierowcami znajdującymi się w pobliżu.

V 2_T2013_0228

Aplikacja, płynnie integrująca się ze stroną internetową Worldtrucker, została opracowana bezpośrednio we współpracy z kierowcami samochodów ciężarowych, którzy przekazywali swoje opinie poprzez wypełnianie ankiet zamieszczanych na portalu, a także podczas bezpośrednich rozmów na parkingach.

– Kierowcy samochodów ciężarowych są ekspertami od radzenia sobie w drodze i ta aplikacja została opracowania przez nich, dla nich – dodaje Paula Kühnel.

Jedną z pierwszych osób, które wypróbowały nową aplikację, była sławna Lisa Kelly, użytkownik portalu Worldtrucker, dobrze znany całemu światu z udziału w amerykańskim serialu telewizyjnym „Na lodowym szlaku” i powstałym na jego bazie serialu „Na lodowym szlaku: Zabójcze drogi”.

– Aplikacja będzie bardzo pomocna w drodze. Możesz radzić się innych kierowców, gdzie najlepiej zjeść, zanocować lub zatrzymać się na przerwę – mówi Kelly.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna do pobrania z Apple App i Google Play.

Worldtrucker to portal społecznościowy dla kierowców z całego świata, bez względu na to, jakiej marki samochodem ciężarowym jeżdżą.