VOLVO: CHCESZ PRZETESTOWAĆ ŚWIATŁA I SYSTEMY?

Vo 1_47892_1_5

Aby pokazać zalety nowych ksenonowych świateł adaptacyjnych Active High Beam, Volvo Auto Polska zorganizowało cykl nocnych jazd testowych.

Volvo postanowiło zachęcić do zakupu swoich aut demonstrując ich najnowsze technologie. Kierowcy mogą przy okazji sprawdzić jak działa system automatycznego hamowania przed przeszkodą City Safety. Akcja potrwa do końca listopada br.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO


System Active High Beam umożliwia jazdę na światłach drogowych, bez oślepiania innych kierowców. Jest to możliwe dzięki kamerze, która wykrywa inne pojazdy i steruje przysłonami zasłaniającymi właściwy fragment snopa światła. Zalety systemu widać najlepiej poza terenem zabudowanym, gdy jest idealnie ciemno.

Vo 2_47893_1_5

– O systemach bezpieczeństwa można wiele opowiadać, ale najlepiej jest sprawdzić je w praktyce. Chcemy zademonstrować klientom jak działa system aktywnych świateł drogowych w warunkach nocnych. To robi niesamowite wrażenie. Wygląda to tak, jakby ktoś zasłonił prostokątnym, pionowym pasem ten fragment snopa światła, który mógłby kogoś oślepić. Dodatkową zaletą jazd nocnych jest fakt, że odbywają się one wtedy, gdy nie ma korków, a dojazd do salonu trwa krócej – mówi Mariusz Nycz, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska.

Jazdy testowe będą indywidualnie umawiane z klientami, ponieważ na tę okoliczność trzeba przygotować specjalną trasę. Będą one wzbogacone o zademonstrowanie jak działa system City Safety, który działa gdy pojazd porusza się z prędkością do 50 km/h. Jeśli czujnik laserowy wykryje przed autem przeszkodę i uzna, że kolizja jest nieunikniona, zostanie uruchomione awaryjne hamowanie.

Nie wszyscy wiedzą, że system City Safety jest wyposażeniem standardowym modeli V40, V40 Cross Country, S60, V60, XC60, V70, XC70 i S80 – czyli niemal wszystkich aut w ofercie.