VOLVO: CZOŁOWI POLSCY SIATKARZE W XC70

V 1_c3077

W katowickim salonie marki Volvo – Euro-kas nastąpiło przekazanie kluczyków dwóm znanym, polskim siatkarzom. Dwa egzemplarze modelu XC70 D5 AWD trafiły do Łukasza Żygadły i Zbigniew Bartmana.

– Dzięki dokonaniom polskiej reprezentacji, w ostatnich latach siatkówka stała się w Polsce bardzo popularna. Cieszymy się, że możemy wspierać znanych polskich sportowców, którzy przyczynili się do tych sukcesów – mówi Henryk Kałwa, członek zarządu z salonu Euro-kas w Katowicach.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Volvo XC70 to duży crossover, którego linia nawiązuje do klasycznych, szwedzkich kombi. Auto ma podniesione zawieszenie, napęd na cztery koła i silnik Diesla o mocy 215 KM. Samochód równie dobrze sprawdza w długich autostradowych trasach jak i na dziurawych, nieutwardzonych nawierzchniach. Bagażnik tego samochodu jest nie tyle duży, co gigantyczny. Zakres regulacji fotela jest ogromny. Nawet wysocy kierowcy, tacy jak Łukasz Żygadło (202 cm), czy Zbigniew Bartman (198 cm) będą się czuli się w tych samochodach bardzo komfortowo.

Łukasz Żygadło ma 34 lata i gra na pozycji rozgrywającego. Obecnie gra w rosyjskim klubie Zenit Kazań. Jest związany z polską reprezentacją od 1998 roku. Zdobył kilkadziesiąt nagród klubowych i w reprezentacji. Wielokrotnie był wybierany najlepszym rozgrywającym.

Zbigniew Bartman
ma 26 lat. Obecnie reprezentuje barwy Mistrza Polski Asseco Resovii Rzeszów. Gra także w reprezentacji Polski. Większość swojej kariery występował na pozycji przyjmującego. Od objęcia reprezentacji przez Andrea Anastasiego, jest atakującym. Ma na koncie szereg sukcesów klubowych i tytułów zdobytych w barwach narodowych.

Fot.: Marek Łuszczkiewicz

V 2_c3094