VOLVO: INTEGRACJA FUNKCJI ZA POMOCĄ ASYSTENTA GOOGLE

Volvo Cars jako pierwsza marka na rynku będzie łączyć się z urządzeniami sterowanymi za pomocą Asystenta Google

To kolejny krok we współpracy Volvo z Google – bezpośrednia integracja samochodów z urządzeniami sterowanymi za pomocą Asystenta Google.


Zobacz także:

TECHNIKA

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki połączeniu urządzeń kierowcy Volvo będą mogli zarządzać funkcjami w samochodzie za pomocą poleceń głosowych, wydawanych domowym i mobilnym urządzeniom sterowanym za pomocą Asystenta Google. Wydając odpowiednie polecenie, można będzie zażądać od Asystenta Google, by włączył w samochodzie ogrzewanie albo zamknął drzwi.

Lista dostępnych poleceń głosowych będzie się z czasem wydłużać. Wszystko z myślą o jak najwyższym komforcie obsługi i odciążaniu kierowcy w codziennym życiu. Użytkownicy będą na przykład mogli w dowolnym momencie odbierać komunikaty dotyczące samochodu, a w przyszłości między innymi zdalnie planować porę ładowania akumulatora.

Pomyślano również o bezpieczeństwie korzystania z Asystenta. W przypadku wyjątkowo ważnych komend – jak na przykład polecenia otwarcia samochodu – dwustopniowy proces autoryzacji zagwarantuje, że dostęp do urządzenia ma na pewno właściwa osoba.

Nowa funkcja będzie w najbliższych miesiącach stopniowo udostępniana właścicielom modeli Volvo z systemem infotainment opartym o oprogramowanie Android i połączonym z aplikacją Volvo Cars oraz urządzeniem sterowanym Asystentem Google – oczywiście tam, gdzie funkcja Asystenta jest już dostępna.