VOLVO: MODEL FH JUŻ JEŹDZI – PREMIERA WE FRANCJI

V 1_T2013_0140

Pierwszy seryjny egzemplarz nowego Volvo FH rozpoczyna swoją transportową służbę w tym tygodniu. Jego dumny właściciel, Jean-Pierre Ducournau, odebrał kluczyki w Volvo Truck Center, we francuskim mieście Roissy-en-France.

– Jesteśmy szczęśliwi i dumni z faktu, że będziemy pierwszą firmą, która będzie eksploatować nowy samochód ciężarowy. Nowe Volvo FH jest równie atrakcyjne w środku, jak i na zewnątrz. Byłem autentycznie zaskoczony wysokim poziomem komfortu i doskonałą widocznością zza kierownicy – mówi Jean- Pierre Ducournau, który wraz z synami prowadzi firmę transportową Transports Ducournau.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Na swój nowy nabytek czekał on od września ubiegłego roku, kiedy to zapewnił sobie zwycięstwo w zorganizowanej przez Volvo Trucks na portalu eBay aukcji charytatywnej, składając ofertę w wysokości 150 000 euro.

– To naprawdę wspaniały samochód ciężarowy, ale też nie oczekiwałem niczego innego, jak tylko absolutnie najwyższej jakości – podkreśla Jean-Pierre Ducournau.

Największe wrażenie wywarły na nim właściwości jezdne nowego Volvo serii FH.

– To niewątpliwie najlepszy aktualnie dostępny pojazd ciężarowy o dużej ładowności. Mimo że służy do przewozu towarów, poziomem komfortu dorównuje limuzynie – powiedział.

V 2_T2013_0142

Jean-Pierre Ducournau z pewnością wie, o czym mówi. Prawie wszystkie samochody ciężarowe we flocie Transports Ducournau to pojazdy Volvo. W ciągu tych wszystkich lat firma użytkowała wiele różnych modeli, począwszy od F89, zakupionego w 1974 r., aż po współczesne FH. Obecnie flota firmy liczy ponad 300 pojazdów.

Nowe Volvo FH to prawdziwa rewolucja w branży samochodów ciężarowych, będąca rezultatem wielu lat wytężonej pracy.

– Jestem szczęśliwy i wzruszony. To pojazd, którego z ogromną niecierpliwością wyczekiwała cała branża transportowa, definiujący przyszłość samochodów ciężarowych – mówi Jean-Noël Thénault, prezes Volvo Trucks we Francji.

W marcu Jean-Pierre Ducournau pojedzie do Afryki Południowej, by przekazać wylicytowaną kwotę organizacji Star for Life. Organizacja ta realizuje program edukacyjny, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród młodzieży.

V 3_T2013_0145