VOLVO: NOWA APLIKACJA DYNAFLEET

Dzięki nowej aplikacji, dostęp do opracowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą online, Dynafleet, jest obecnie możliwy także za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Tym samym informacje pochodzące z systemu stały się jeszcze łatwiej dostępne.

Aplikacja Dynafleet umożliwia menedżerom zdalne zarządzanie całą flotą pojazdów oraz wszystkimi zadaniami transportowymi z dowolnego miejsca, za pośrednictwem smartfona lub komputera typu tablet. Mogą oni w czasie rzeczywistym monitorować cały szereg parametrów, w tym dokładną lokalizację pojazdów, zużycie paliwa, czasy pracy kierowców, emisję dwutlenku węgla oraz lokalizacje dealerów Volvo Trucks.

– Dzięki nowej aplikacji Dynafleet zyskaliśmy znacznie łatwiejszy dostęp, także za pośrednictwem urządzeń mobilnych – mówi Jarkko Aine, menedżer ds. komunikacji i kompetencji w Volvo Trucks. Aplikacja ma prosty interfejs i pozwala jej użytkownikom w każdej chwili i z dowolnego miejsca uzyskać dostęp do istotnych informacji dotyczących floty pojazdów – wystarczy stuknąć palcem w ekran.

Nowe funkcje

Informacje pozyskane z Dynafleet, w połączeniu ze szkoleniem kierowców, mogą pomóc w zredukowaniu zużycia paliwa nawet o siedem procent. A wraz z udostępnieniem nowej aplikacji, system Dynafleet został wzbogacony o funkcję oceny stylu jazdy kierowcy, która jeszcze bardziej zwiększa potencjał oszczędności.

Poprzez precyzyjne monitorowanie zużycia paliwa w każdym pojeździe i dla każdego kierowcy, aplikacja Dynafleet ocenia styl jazdy kierowcy w czterech kluczowych obszarach: przewidywanie sytuacji i hamowanie, wykorzystanie silnika i skrzyni biegów, dostosowanie prędkości i zachowanie na postoju. Następnie każdą z tych ocen można rozbić na poszczególne parametry składowe, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

– Ocena stylu jazdy kierowcy jest unikatową cechą aplikacji Dynafleet, dzięki czemu staje się on wyjątkowo łatwym w użyciu narzędziem monitorowania i doskonalenia ekonomiki paliwowej – dodaje Jarkko Aine. Użytkownicy mają dostęp do ocen dotyczących zarówno całej floty, jak i poszczególnych pojazdów bądź kierowców, a także dla określonych przedziałów czasowych. Oceny mogą również być rozbijane na poszczególne parametry składowe, co umożliwia precyzyjną identyfikację obszarów wymagających poprawy oraz odpowiednie korygowanie działań i programów szkolenia. Jeszcze w tym roku tę nową funkcjonalność otrzyma także system Dynafleet Online.

Nowa aplikacja Dynafleet jest już dostępna dla urządzeń iPhone i iPad. Można ją pobrać bezpłatnie z Apple App store. Aplikacja wymaga do działania aktywnej subskrypcji Dynafleet.

– Nasi klienci w coraz większym stopniu wykorzystują smartfony i komputery typu tablet w swojej pracy. My zaś otrzymywaliśmy coraz więcej próśb o udostępnienie tego typu aplikacji – mówi Peter Brännerud z działu Services Sales w Volvo Truck Center Sweden. Nowa aplikacja jest więc dokładnie tym, czego oczekiwali klienci i wróżę jej ogromną popularność.

Fakty dotyczące Dynafleet

System Dynafleet został wprowadzony na rynek w 1994 r. czyniąc Volvo pierwszym europejskim producentem samochodów ciężarowych oferującym własny system zarządzania flotą. W ostatnich latach sprzedaż systemu znacznie wzrosła. Aktualnie ponad 30 000 pojazdów ciężarowych jest zarejestrowanych w Dynafleet Online, podczas gdy jeszcze dwa lata temu było ich 11 000.

System jest dostępny w 19 wersjach językowych i na wszystkich rynkach w Europie oraz w Brazylii, Australii, Maroku, Rep. Południowej Afryki, Egipcie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich