VOLVO: NOWE MODELE FL I FMX TAKŻE Z KABINĄ ZAŁOGOWĄ

Crew cab_F1

Nowe Volvo FL i Volvo FMX w wersji Euro 6 są również dostępne z kabiną załogową. Pojazdy w tej konfiguracji opracowano z myślą o służbach ratowniczych, straży pożarnej i pomocy drogowej.

Kabiny załogowe oferują ten sam wysoki poziom bezpieczeństwa, jak pozostałe kabiny opracowane Volvo Trucks.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

TARGI W HANOWERZE


 

– Jesteśmy dumni z faktu, że możemy zaoferować dwa nowoczesne i bezpieczne samochody ciężarowe, doskonale przygotowane do tego typu zastosowań pod względem ułatwień dotyczących zabudowy. Wprowadzając na rynek zwinne Volvo FL i wytrzymałe Volvo FMX z kabinami załogowymi, rozszerzamy swoją ofertę tego typu pojazdów – mówi Pernilla Sustovic, menedżer ds. segmentu transportu dystrybucyjnego w Volvo Trucks.

Nowe Volvo FL Crew Cab jest pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 16 t. Kabina załogowa może pomieścić do siedmiu osób. Nisko położone wejście i drzwi otwierane o kąt 90 stopni ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z kabiny.

Crew Cab_FM2

Drugi z pojazdów, Volvo FMX Crew Cab, jest przeznaczony dla bardziej wymagających zastosowań. To wytrzymały i mocny samochód ciężarowy, który jest w stanie dotrzeć niemal w każde miejsce. Jest dostępne w konfiguracjach 4×2 i 4×4. Wyposażona w zawieszenie pneumatyczne kabina mieści do sześciu osób, a jej wnętrze, do którego prowadzą szeroko otwierane drzwi, jest łatwe w czyszczeniu.

– Wiele uwagi poświęciliśmy drobnym, lecz niezwykle ważnym detalom. Na przykład, zaprojektowaliśmy odchylane stopnie wejściowe w tylnej sekcji Volvo FMX Crew Cab, pozwalające szybko i bezpiecznie zająć miejsce w kabinie, gdy liczy się czas. Uchwyty wejściowe są żółte, a zatem dobrze widoczne w każdych warunkach. Udoskonalone zostało również oświetlenie wnętrza – wyjaśnia Peter Hardin, menedżer produktu ds. Volvo FM i Volvo FMX.

Obydwa samochody ciężarowe posiadają homologację europejską i charakteryzują się dużą łatwością zabudowy.

Crew cab_FM3

Nowe Volvo FL Crew Cab
– dopuszczalna masa całkowita do 16 t;
– kabina załogowa mieszcząca 7 osób;
– nisko położone wejście, nisko położony środek ciężkości, drzwi otwierane o kąt 90 stopni;
– silniki: Volvo D5K Euro 6 o mocy 210 lub 240 KM, Volvo D8K o mocy 250 lub 280 KM;
– skrzynie biegów: w pełni automatyczna, zautomatyzowana I-Sync lub manualna.

Nowe Volvo FMX Crew Cab
– dopuszczalna masa całkowita powyżej 18 t. Dostępne w konfiguracjach 4×2 i 4×4;
– kabina załogowa mieszcząca 6 osób;
– pneumatyczne zawieszenie kabiny, winylowa tapicerka, drzwi otwierane o kąt 90 stopni, wysuwane stopnie wejściowe w sekcji tylnej;
– silniki: Volvo D11K Euro 6 o mocy 330–450 KM;
– skrzynie biegów: w pełni automatyczna Volvo Powertronic, zautomatyzowana Volvo I-Shift lub manualna.