VOLVO: NOWY MODEL FM – NA KAŻDĄ OKOLICZNOŚĆ

Vo 4_T2013_0334

Volvo Trucks przedstawiło swój nowy model Volvo FM. Oferuje on wyjątkową elastyczność zastosowań i efektywność transportu. Pośród nowych cech znajdują się udoskonalona kabina i przełomowy Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, zapewniający najwyższy poziom właściwości jezdnych.

Na drodze szybkiego ruchu aktywny układ kierowniczy gwarantuje niezrównaną stateczność kierunkową pojazdu. Z kolei przy małych prędkościach możliwe jest kierowanie, nawet w pełni obciążonym samochodem ciężarowym, bez najmniejszego wysiłku.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


– Nowe Volvo FM łatwo daje się przystosować do indywidualnych potrzeb. Posługując się terminologią piłkarską, można by określić FM mianem wszechstronnego gracza, który równie doskonale spisuje się na każdej pozycji. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo reprezentuje sobą najwyższy, światowy poziom innowacyjności. Pomaga kierowcy we wszystkich warunkach eksploatacyjnych, zapewniając mu większe bezpieczeństwo, komfort i radość z jazdy – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks,

Źródłem znakomitych właściwości jezdnych jest także udoskonalone zawieszenie.

Vo 5_FM_99-123

– Doznania podczas jazdy nowym Volvo FM są pochodną większości naszych ostatnio wprowadzonych innowacji. Dzięki większej stateczności poprzecznej, łatwiej jest utrzymywać kontrolę nad pojazdem. W modelu FM jest obecnie dostępna także funkcja I-See, umożliwiająca zmniejszenie zużycia paliwa nawet o pięć procent – wyjaśnia Claes Nilsson.

Wszechstronne i wydajne

Mniejsza masa własna, nowe konfiguracje osi, większy wybór podwozi i przejrzyste interfejsy zabudowy pozwalają klientowi na skonfigurowanie samochodu ciężarowego idealnie dostosowanego do wykonywanych zadań transportowych.

Wysoka jakość w połączeniu z możliwością wyposażenia pojazdu w moduł rozszerzonej telematyki, umożliwiający monitorowanie stanu szeregu podzespołów, oznacza, że Volvo Trucks może gwarantować posiadaczowi samochodu ciężarowego maksymalną dyspozycyjność.

Vo 6_T2013_0332

Kierowca w centrum uwagi

Wnętrze kabiny zaprojektowano z myślą o kierowcy. Rezultatem jest efektywne, ergonomiczne i bezpieczne miejsce pracy, jeszcze bardziej przestronne i obfitujące w schowki niż dotychczas. Nowością jest również, dostępna do pobrania, aplikacja „MyTruck”, umożliwiająca kierowcy zdalne sterowanie i monitorowanie niektórych funkcji samochodu ciężarowego.

Nowe Volvo FM trafia na rynek wraz z bogatą gamą silników 11- i 13-litrowych, spełniających normę emisji spalin Euro 6, która wejdzie w życie z początkiem 2014 r.

Pierwsza publiczna odsłona Volvo FM odbędzie na Wystawie Pojazdów Użytkowych w Birmingham, w kwietniu 2013 r. Produkcja nowego Volvo FM z przeznaczeniem na rynek europejski rozpocznie się we wrześniu 2013 r.

Zobacz film.