VOLVO: OCZEKIWANIE NA PREMIERĘ NOWEGO FH

We środę, 5 września br., Volvo Trucks oficjalnie zaprezentuje nowe wersje doskonale sprzedającego się modelu Volvo FH i prestiżowego Volvo FH16.

– Od blisko dwóch dekad Volvo FH zapewnia firmom transportowym bezpieczeństwo, efektywny transport i wysoką jakość. Wraz z najnowszą generacją tych pojazdów dokonaliśmy dalszego postępu we wszystkich tych trzech dziedzinach – mówi Claes Nilsson, Prezes Volvo Truck Corporation.

Wyznaczanie nowych standardów

Nigdy przedtem Volvo nie przeprowadziło tak wielu testów z udziałem kierowców i firm transportowych, by upewnić się, że nowy model spełnia najwyższe wymagania.

Jednym z głównych założeń projektowych było opracowanie samochodu ciężarowego o najlepszych na rynku właściwościach jezdnych. Szereg udoskonaleń konstrukcyjnych nadało nowej serii Volvo FH stabilność i elastyczność, które można podziwiać w filmie zatytułowanym „Wyczyn Baleriny”, dostępnym na stronie www.volvotrucks.com/fh, w którym akrobatka Faith Dickey spaceruje po linie rozpiętej pomiędzy dwoma samochodami ciężarowymi pędzącymi z prędkością 80 km/h.

– Volvo FH jest bardziej podobne do samochodu osobowego, niż ciężarowego, jeżeli chodzi o precyzję reakcji i napawającą zaufaniem stateczność kierunkową – mówi Martin Palming, menedżer produktu w Volvo Trucks.

(oglądaj w originale: www.youtube.com/watch?v=Yfdbp6YspjM&feature=youtu.be).

Rewolucyjne zawieszenie przednie

Dla nowej serii Volvo FH zaprojektowaliśmy nowe niezależne zawieszenie przednie, IFS (Individual Front Suspension), dostępne w pojazdach z kierownicą po lewej stronie.

– Volvo FH bez IFS już będzie numerem jeden na rynku, ale IFS zrewolucjonizuje podejście do właściwości jezdnych w świecie samochodów ciężarowych. Volvo FH wyposażone w IFS będzie najlepiej trzymającym się drogi samochodem ciężarowym na świecie – mówi Martin Palming.

Niezależne zawieszenie przednie oznacza, że każde przednie koło jest zamocowane do podwozia niezależnie od drugiego i że jego ruchy nie oddziałują na to drugie koło. Ponieważ obydwa koła przednie przemieszczają się niezależnie od siebie, jazda staje się łagodniejsza i stabilniejsza. Dzięki wyeliminowaniu wzajemnego oddziaływania kół na siebie, wzrastają również precyzja kierowania i wyczucie drogi przez kierowcę.

Premiera zaplanowana na 5 września

Światowa premiera i oficjalna prezentacja nowej serii Volvo FH odbędzie się 5 września 2012 r., o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET), w Göteborgu. Będą jej towarzyszyć równoległe uroczystości w Madrycie, Birmingham, Paryżu, Rotterdamie i Brukseli. Ponadto, całe wydarzenie będzie można śledzić na żywo w internecie (pod powyżej podanym adresem).

– Volvo FH przez ponad 15 lat pozostawało motorem rozwoju zarówno Volvo Trucks, jak i firm transportowych na całym świecie. Tę samą, doniosłą rolę będzie pełnić nowe Volvo FH. To nowatorski samochód ciężarowy, który umieszcza kierowcę w centrum uwagi, a jednocześnie pozwala firmom transportowym osiągać jak najlepsze wyniki. To samochód ciężarowy, który przeniesie nas daleko w przyszłość – mówi Claes Nilsson.