VOLVO: POLAK ZWYCIĘZCĄ FUEL CHALLENGE 2012

W Ołomuńcu, w Czechach, odbył się Wielki Regionalny Finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2012. Najlepszym w rundzie finałowej okazał się polski kierowca: Paweł Ozimek z firmy Epo-Trans Logistic, który potwierdzając swoje bezkonkurencyjne umiejętności w jeździe ekonomicznej, zdobył tytuł Mistrza Regionu oraz nagrodę główną – samochód osobowy Volvo C30.

Konkurs – zainicjowany przez Volvo Trucks w ubiegłym roku, jako wydarzenie o zasięgu globalnym, a którego tegoroczna edycja została, po raz pierwszy, zorganizowana na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej, przyciągnął blisko 1600 kierowców zawodowych, którzy rywalizowali w wieloetapowych kwalifikacjach, rozgrywanych na dwunastu, wchodzących w skład regionu rynkach. Stawką było zwycięstwo w eliminacjach krajowych i tym samym przejście do regionalnego finału.

Dwunastu mistrzów jazdy ekonomicznej z poszczególnych krajów, spotkało się na finałowej rozgrywce w Volvo Truck Center w Ołomuńcu. Przystąpili oni do pierwszej, wymagającej próby, podejmując wyzwanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy prędkością, czasem przejazdu i zużyciem paliwa. Zgodnie z regulaminem konkursu, do konkurencji finałowej, rozegranej po południu, zakwalifikowało się po dwóch najlepszych zawodników z każdego z dwóch konkursowych zestawów drogowych Volvo FH z naczepą – łącznie czterech kierowców: z Estonii, Litwy, Polski i Serbii.

– Poprzez zakwalifikowanie się do regionalnego finału The Drivers’ Fuel Challenge nie tylko wykazaliście się doskonałymi umiejętnościami, jako kierowcy samochodów ciężarowych, ale także udowodniliście jak dużą wagę przykładacie do kwestii ekonomicznej jazdy, kwestii niezwykle ważnej zarówno dla firm transportowych, jak i środowiska naturalnego. Zapewniam Was, że bez względu na zajęte przez Was w dzisiejszym finale miejsca, wszyscy jesteście zwycięzcami i możecie być dumni ze swojego sukcesu, jakim jest znalezienie się w gronie najoszczędniejszych kierowców: mistrzów swoich krajów w jeździe ekonomicznej – powiedział Tom Jörning, Dyrektor Zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks, zwracając się do wszystkich dwunastu Finalistów podczas ceremonii wręczenia nagród.

Zwycięzca konkursu, Paweł Ozimek z Polski, który w przejeździe finałowym osiągnął najniższe średnie zużycie paliwa – 22,20 l/100 km – zdobył nie tylko zaszczytny tytuł, ale też samochód osobowy Volvo C30.

– Jestem niezmiernie dumny ze zwycięstwa w konkursie. Dzisiejszy finał był dla mnie ogromnym wyzwaniem, ponieważ wszyscy jego uczestnicy są naprawdę dobrymi kierowcami – powiedział Paweł Ozimek. Jestem kierowcą w naszej rodzinnej firmie transportowej Epo-Trans Logistic. W swojej codziennej pracy przykładam dużą wagę do kwestii oszczędnego zużycia paliwa, ponieważ wiem jak duże znaczenie dla firmy ma ekonomiczna jazda samochodem ciężarowy – dodał Paweł Ozimek.

Miejsca drugie i trzecie zajęli odpowiednio: Aare Müil z Estonii (Aspar-Trans) i Danas Tumosa z Litwy (Transeiga).