VOLVO: PREZENTACJA NOWYCH MODELI W GDYNI

volvo 1_orowo

Finał regat Volvo Gdynia Sailing Days będzie okazją do przetestowania sześciu nowych modeli samochodów szwedzkiego producenta. 27 lipca 2013 r. w miasteczku Volvo, w gdyńskiej marinie, zaprezentowane zostaną nowe XC60, S60, V60, S80, XC70 i V70.

W spotkaniu uczestniczyć będą ambasadorzy marki: aktor Piotr Adamczyk i żeglarz Zbigniew Gutkowski. Tradycje żeglarskie i motorowodne Volvo sięgają 1927 roku kiedy to pionierskie auta Volvo miały montowane silniki produkowane przez jedną z siostrzanych spółek marki wyspecjalizowaną w produkcji napędów do łodzi motorowych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Pozostając wierna tradycjom żeglarskim szwedzka marka od wielu lat organizuje cykl regat oceanicznych Volvo Ocean Race. Od dwóch lat dealer Volvo – firma Drywa – wspierana przez Volvo Auto Polska włączyło się w Volvo Gdynia Sailing Days. To jedne z największych regat w basenie Morza Bałtyckiego i największa taka impreza w Polsce. W sobotę będą miały miejsce finały wielu najważniejszych klas. Tego samego dnia przedstawione zostaną nowe modele Volvo.

Gama popularnych modeli serii 60 została mocno zmodyfikowana. Zmienił się przód nadwozia, kształt lamp, maski, zderzaków. Do tego pojawiły się nowe palety kolorów, wzory felg, nakładki na wydechy, fotele kubełkowe i zegary z wyświetlaczami TFT. Obecnie można dowolnie konfigurować zawieszenie wybierając miękkie, dynamiczne lub sportowe albo adaptacyjne.

volvo 2_kociuszki

Jako opcja pojawi się Sensus Connected Touch – pierwszy na świecie multimedialny system samochodowy oparty na systemie Android. Nowością są także reflektory ksenonowe Active High Beam, aktywnie sterujące wiązką świateł długich. Kolejnymi nowinkami będą elektrycznie podgrzewane kierownice i szyby przednie. Oczywiście nie zabrakło też systemów bezpieczeństwa, w tym automatycznego wykrywania rowerzystów. Wszystkie te rozwiązania trafią także do modeli S80, V70 i XC70.

Podczas regat Volvo Gdynia Sailing Days nie mogło zabraknąć Zbigniewa Gutkowskiego ambasadora marki, pierwszego w historii Polski żeglarza, który wziął udział w oceanicznych regatach samotników dookoła ziemi. W miasteczku Volvo odbierze on kluczyki do nowego crossovera – XC70. Wręczy mu je Krzysztof Drywa, właściciel autoryzowanego salonu marki Volvo w Gdyni. Zbigniew Gutkowski wcześniej był użytkownikiem modelu XC60.