VOLVO: RUSZAJĄ ZGŁOSZENIA DO VISTA 2012–2013

Wkrótce po raz kolejny wystartuje VISTA – mistrzostwa świata pracowników stacji obsługi Volvo Trucks i Volvo Buses. Od 1 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń do tego konkursu. W zaplanowanej na wrzesień pierwszej rundzie zmagań powinno wziąć udział ponad 14 000 uczestników.

Konkurs VISTA (Volvo International Service Training Award) jest otwarty dla wszystkich pracowników obsługi posprzedażnej z ogólnoświatowej sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses. Uczestnicy startują w zespołach liczących do czterech osób. Celem konkursu jest motywowanie pracowników do doskonalenia swojej wiedzy, umiejętności i zdolności do współdziałania w grupie.

– VISTA pozostaje niezwykle ważnym instrumentem doskonalenia kompetencji i poprawy poziomu obsługi klienta. Dlatego też silnie wspiera naszą wizję bycia firmą przyjazną dla klientów – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks. Każdy uczestnik, bez względu na swoje dotychczasowe doświadczenie, nauczy się czegoś nowego, co powoduje, że konkurs cieszy się tak dużym powodzeniem. VISTA to coś więcej niż współzawodnictwo – to zakrojony na dużą skalę program szkoleniowy i jednocześnie przyjemne ćwiczenie w zakresie doskonalenia pracy zespołowej. Tak też będzie w przypadku VISTA 2012–2013.

Rejestracja uczestników zakończy się 7 września, a zaledwie kilka dni później rozpocznie się Pierwsza Runda konkursu. Po trzech rundach pytań testowych i półfinałach, najlepsi uczestnicy spotkają się Finale Światowym, który odbędzie się w czerwcu 2013 r. w ojczyźnie Volvo: Goeteborgu, w Szwecji.

Pierwsza w historii edycja konkursu VISTA miała miejsce w 1957 r. jako konkurencja dla mechaników Volvo w Szwecji. Wydarzenie to szybko urosło do rangi odbywającej się co dwa lata imprezy międzynarodowej i największego na świecie konkursu personelu obsługi posprzedażnej. VISTA 2011 była jak dotychczas rekordowa, gromadząc ponad 13 700 uczestników z 75 krajów. Jednak VISTA 2012–2013 ma wszelkie szanse być jeszcze większym i lepszym konkursem.

Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować zespół VISTA, odwiedź vista.volvo.com.