VOLVO TRUCK: ZAGRAJ W NOWĄ GRĘ (Z NAGRODAMI)

Kierujesz nowym, 750-konnym Volvo FH16. Nagle, na środku drogi, pojawia się przeszkoda. Czas masz ograniczony. Co robisz? W FH16 750, nowej grze Volvo Trucks na smartfony i komputery tablet PC, wszystko zależy od szybkości reakcji.

– Premiera gry zbiega się w czasie z 25-leciem naszego flagowego samochodu ciężarowego. W ramach obchodów tej rocznicy oferujemy emocjonującą rozrywkę wszystkim entuzjastom samochodów ciężarowych – mówi Niclas Hermansson, strateg marketingu cyfrowego w Volvo Trucks.

W grze chodzi o szybkie usuwanie przeszkód pojawiających się przed samochodem ciężarowym, za pomocą różnych ruchów palcem: stukania, przeciągania w linii prostej lub przeciągania po okręgu. Jeżeli masz dobry refleks i wykonasz właściwe gesty, zgromadzisz wystarczającą liczbę punktów i przejdziesz do wyższego poziomu.

– Grę łatwo opanować, ale znacznie trudniej osiągnąć w niej mistrzostwo. Z dobrym wynikiem możesz trafić na listę rekordzistów i pochwalić się tym osiągnięciem na Facebooku lub Twitterze. Ranking jest prowadzony również na naszym portalu społecznościowym, Worldtrucker, na którym co tydzień są przyznawane nagrody – mówi Hermansson.

Grę można pobrać bezpłatnie z witryn App Store lub Android Market. Gracz ma do dyspozycji osiem torów sprawnościowych o coraz wyższym poziomie trudności. Jednocześnie poznaje fakty dotyczące flagowego modelu Volvo Trucks – FH16 750 – który niedawno został wprowadzony na rynek.

To już drugi taki przypadek, gdy Volvo Trucks wykorzystuje grę komputerową w swoich działaniach marketingowych. W 2009 r., w związku z rynkową premierą Volvo FH16 700, uruchomiono stronę www.strongesttruck.com. Strona odniosła ogromny sukces i nadal przyciąga internautów. Dotychczas w grę Strongesstruck zagrano 15 milionów razy.

– O ile wiem, jesteśmy jedynym producentem samochodów ciężarowych na świecie, który publikuje tak zaawansowane gry. To fajny i ekscytujący sposób reklamowania naszych produktów, umożliwiający nam dotarcie do znacznie większego grona osób, niż zwykle – komentuje Hermansson.

Pobierz grę ze strony Volvo Trucks – loadingramp.volvotrucks.com – lub bezpośrednio z witryny iTunes.

Na portalu www.worldtrucker.com, skupiającym entuzjastów samochodów ciężarowych, trwa konkurs, w którym gracze z najlepszymi wynikami otrzymują cotygodniowe nagrody. Udział w nim może wziąć każdy.

Zwiastun gry: http://www.youtube.com/watch?v=m_YssUFHT-g

Wymagania sprzętowe gry: urządzenie Iphone 4/4S lub Ipad 2 albo telefon komórkowy bądź tablet z systemem operacyjnym Android 2.3, wyposażone w wyświetlacz
o rozdzielczości 480×800 lub wyższej.