VOLVO TRUCKS: FLOTA PAWTRANS WZMOCNIONA CIĄGNIKAMI FH

avol_flo1

W siedzibie Pawtrans Holding w Poniatowej odbyło się uroczyste przekazania kluczyków do 13 nowych ciągników siodłowych Volvo FH Euro 6.

Samochody te zasilą liczącą ponad 220 zestawów flotę przewoźnika specjalizującego się w międzynarodowym transporcie płynnych produktów spożywczych. Przekazanie 13 ciągników Volvo to początek wymiany floty – docelowo ma ona się składać wyłącznie z samochodów Euro 6 najnowszej generacji.


Zobacz także:

UŻYTKOWE


 

– Nasi odbiorcy to przede wszystkim największe koncerny spożywcze działające na terenie Europy. Dlatego priorytetem w firmie jest najwyższa jakość obsługi. Stawiamy zawsze na najlepsze pojazdy, elementem decydującym jest jakość i niezawodność. Nasze najnowsze ciągniki są bardzo zaawansowane technologicznie, posiadają udokumentowaną renomę pojazdów paliwooszczędnych, potwierdzoną w naszych testach. Liczymy na uzyskanie dzięki nim dalszych oszczędności w zakresie zużycia paliwa – powiedział Marek Krochmal, prezes zarządu Pawtrans Holding Sp z o.o.

Przekazane ciągniki to modele Volvo FH 500 Euro 6, z kabiną Globetrotter przygotowaną do podwójnej obsady. 13-litrowe silniki D13K Euro 6 rozwijają moc maksymalną 500 KM (368 kW), maksymalny moment obrotowy to 2500 Nm. Samochody wyposażone są w zautomatyzowaną skrzynię biegów I-Shift i współpracujący z nią paliwooszczędny układ I-See z funkcją I-Cruise.

avol_flo2

Wyposażenie obejmuje również pakiet bezpieczeństwa aktywnego Volvo zawierający aktywny tempomat z układem ostrzegającym o niebezpieczeństwie kolizji i funkcją hamowanie awaryjne, układ wspomagania zmiany pasa ruchu, układ monitorowania reakcji kierowcy oraz układ monitorowania zmiany pasa ruchu. Pojazdy spełniają również wymagania konwencji ADR. Każdy z nich jest wyposażony w system zarządzania flotą Volvo – Dynafleet.

Konfigurując ciągniki dążono do uzyskania jak najniższej masy własnej – w transporcie materiałów płynnych cysternami jest to kluczowa sprawa: zbiorniki paliwa zmieszczą 650 l oleju napędowego, wiele elementów wykonano z tworzywa sztucznego. Niska rama o wysokości 950 mm oraz sprzęg siodłowy o wysokości 1200 mm pozwalają na bezproblemowe łączenie z eksploatowanymi cysternami, pozawalają także wykorzystać pojazdy do współpracy ze standardowymi naczepami kurtynowymi.

Wszystkie pojazdy mają krwistoczerwony kolor, typowy dla floty Pawtrans. Każdy z samochodów objęty jest Złotym Kontraktem Serwisowym z Zapewnieniem 100%. Dyspozycyjności oraz usługą Łączność, a całość zamówienia została sfinansowana przez VFS Usługi Finansowe Polska.

Prezes Marek Krochmal podkreślił również fakt, iż o jakości oferty nie decyduje wyłącznie pojazd, ale także otoczenie okołoproduktowe.

– Kompleksowe Rozwiązanie Transportowe Volvo stanowi konkretną propozycję – całość obsługi powierzamy Volvo Trucks. Aby wykorzystać maksymalnie możliwości naszych nowych ciągników zorganizujemy także cykl szkoleń dla naszych kierowców. Chcemy, żeby doskonalili się w oszczędnej jeździe. Jesteśmy profesjonalistami i pracujemy z profesjonalistami – dodał prezes Marek Krochmal.

Przedsiębiorstwo Pawtrans istnieje na rynku od 1982 roku, główna baza firmy mieści się w Poniatowej. Dziś Pawtrans Holding sp. z o.o. działa na terenie całej Europy. Firma należy do liderów w branży transportu płynnych produktów spożywczych. Pawtrans to jedna z najbardziej nowoczesnych flot w całej Europie, własne stacje paliw oraz wyspecjalizowana myjnia cystern. Pawtrans specjalizuje się w przewozach płynnych artykułów spożywczych takich jak np. glukoza, soki, koncentraty owocowe, pulpa owocowa, oleje jadalne, miazga kakaowa, czekolada itp.