VOLVO TRUCKS: WIĘKSZY MOMENT OBROTOWY I MOC W MODELU FL

Volvo Trucks oferuje teraz Volvo FL z mocniejszym silnikiem o mocy 320 KM, dzięki czemu pojazd może realizować jeszcze trudniejsze zadania.

Volvo FL, to samochód ciężarowy z sektora medium duty o dopuszczalnej masie całkowitej do 19 ton. Model FL charakteryzował się dużą wszechstronnością, która teraz wzrasta jeszcze bardziej, dzięki wprowadzeniu do gamy silników o mocy 320 KM. To sprawia, że Volvo FL jest jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem do wymagających zadań, takich jak skuteczne gaszenie pożarów, akcje ratownicze, czy budownictwo.


Zobacz także:

MERCEDES-BENZ TRUCK: PONAD 1000 KM NA JEDNYM TANKOWANIU WODORU!
 

ECO


 

Ten model jest już bardzo popularny dzięki swojej wszechstronności w zastosowaniach miejskich. Teraz uatrakcyjniliśmy go jeszcze bardziej dzięki nowemu, mocniejszemu silnikowi, który w razie potrzeby zapewnia kierowcy dodatkowy moment obrotowy. Oznacza to, że może również skutecznie obsługiwać nadbudówki, takie jak duże pompy i dźwigi w pojazdach ratowniczych – mówi Kenneth Ackerberg, menedżer produktu w Volvo Trucks.

Nowy silnik o mocy 320 KM zapewnia także korzyści w przypadku zadań związanych z dystrybucją regionalną, które mogą wymagać większej mocy ze względu na wymagającą topografię. Dzięki 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów, zaprojektowanej dla momentu obrotowego 1200Nm, można ustawić tryby jazdy skupiające się na ekonomii lub wydajności, w zależności od preferencji kierowcy.

Do kluczowych zalet Volvo FL zaliczają się przestronne kabiny, doskonała widoczność i w pełni automatyczne skrzynie biegów. Wydajny układ spalania i filtracji spalin z technologią SCR (selektywna redukcja katalityczna) i DPF (filtr cząstek stałych) przyczyniają się do niskiego zużycia paliwa, długich okresów międzyprzeglądowych i niskiej emisji.

Zarówno silniki D8K320 (stan na grudzień br.), jak i D5K240 dostępne są w wersjach przystosowanych do zasilania czystym biodieslem (B100). Silnik ośmiolitrowy jest dostępny dla mas całkowitych od 12 do 19 ton, a silnik pięciolitrowy od 10 do 16 ton.

Fakty o Volvo FL:
Silnik: D5K o mocy 210 lub 240 KM. D8K o mocy 250, 280 lub 320 KM
Cylindry: cztery lub sześć
Moment obrotowy: do 1200 Nm
DMC pojazdu: 10-19 ton
DMC zestawu: do 36 ton
Skrzynia biegów: 8AP1200
Podwozie: 4X2 (GVW do 18t) lub 4X4 (GVW do 16t)
Rozstaw osi: 3250-6800 mm