VOLVO: WĘGIER WYGRAŁ KONKURS DRIVERS’ FUEL

VT 1_9828

Kierowca z Węgier wygrał europejski finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks, w ramach Rynku Europy Centralno- Wschodniej. Odbył się on na torze wyścigowym Grobnik w Chorwacji.

W finale spotkało się 14 krajowych liderów w jeździe ekonomicznej. Najlepszy okazał się Zoltán Simon, stając się Mistrzem Rynku w jeździe ekonomicznej i wygrywając główną nagrodę – nowy samochód osobowy Volvo V40.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Głównym celem konkursu, który został zainicjowany przez Volvo Trucks w skali globalnej w 2011 i który Rynek Europy Środkowo- Wschodniej Volvo Trucks kontynuuje w tym roku po raz drugi z rzędu, było położenie nacisku na ukazanie wielkiej roli kierowcy w procesie oszczędności i ekonomiki paliwowej. Bez względu na to, jak zaawansowana jest technologia samochodu ciężarowego, to prowadzący pojazd nadal jest decydującym czynnikiem jeśli chodzi o zmniejszenie zużycia paliwa, a tym samym emisji spalin, co z kolei przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, jak i oszczędności dla firmy transportowej.

VT 2_7564

Tegoroczna edycja konkursu the Drivers’ Fuel Challenge okazała się bardzo udana, przyciągając blisko 3200 uczestników z krajów Rynku Europy Centralno- Wschodniej, biorących udział w lokalnych eliminacjach konkursu – co daje liczbę prawie dwukrotnie większą niż ta, również imponująca z roku 2012.

Zarówno ranne jak i popołudniowe rozgrywki finału w Chorwacji polegały na odbyciu dwóch okrążeń na torze wyścigowym Grobnik, z czego każde o długości trasy 8,4 km z jak najniższym zużyciem paliwa i w czasie nie dłuższym niż 14 minut. Tylko czterech kierowców, po dwóch najlepszych z każdej tury jazd samochodem ciężarowym Volvo FH, zakwalifikowało się do tej ostatniej, decydującej rundy popołudniowej i byli to zawodnicy z Czech, Węgier, Polski i Słowenii.

Zwycięzca konkursu, Zoltán Simon z Węgier osiągnął najniższe całkowite zużycie paliwa 2,18 litra. Tomas Horčička z Czech i Stanisław Mierzejewski z Polski zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

VT 3_0734