VOLVO: WKRÓTCE FINAŁ KONKURSU DRIVERS’ FUEL

V 1_final

Rok 2013 to kolejny z rzędu rok, w którym Volvo Trucks, w ramach Rynku Europy Centralno- Wschodniej kontynuuje swój projekt Drivers’ Fuel Challenge.

W marcu, w 14 krajach Rynku Europy Centralno- Wschodniej zorganizowano cykl rund kwalifikacyjnych, mających wyłonić krajowych mistrzów ekonomicznej jazdy, którzy będę reprezentować swoje kraje w rywalizacji finałowej na szczeblu całego Rynku. Obecnie konkurs wchodzi w ostatnią, najbardziej emocjonującą fazę – wielki finał, który odbędzie się 19 października w Chorwacji.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Do rywalizacji przystąpiło łącznie około 3200 kierowców.

– W tym roku The Drivers’ Fuel Challenge przyciągnął niemal dwukrotnie więcej uczestników niż w roku ubiegłym, w którym frekwencja była naprawdę imponująca. To dowód na duże i stale rosnące zainteresowanie jazdą ekonomiczną, korzystną z punktu widzenia rentowności firm transportowych i ochrony środowiska naturalnego – komentuje Andreas Wahlgren, dyrektor ds. marketingu w Volvo Group Trucks, Market CEE oraz lider projektu ds. konkursu.

14 krajowych mistrzów spotka się w chorwackiej Abacji, gdzie czeka ich ostateczny sprawdzian umiejętności na torze Grobnik. Najlepszy zawodnik rundy finałowej, zwycięzca The Drivers’ Fuel Challenge 2013 – i mistrz Rynku Europy Centralno- Wschodniej w ekonomicznej jeździe – otrzyma nagrodę główną, którą jest samochód osobowy Volvo V40.

W Wielkim Finale w Chorwacji Polskę będzie reprezentować Stanisław Mierzejewski z firmy Stanisław Mierzejewski PUH, który podczas polskiego finału, rozegranego w Dąbrowie koło Opola sięgnął po tytuł Mistrza Polski w The Drivers’ Fuel Challenge 2013.