WEBASTO: OGRZEWANIE POSTOJOWE POMAGA LPG

Właściciele samochodów zasilanych gazem LPG wiedzą co znaczy oszczędność. Teraz, dzięki instalacji ogrzewania postojowego Webasto, mogą oszczędzić jeszcze więcej – „podgrzanie” silnika przed jego uruchomieniem umożliwia bowiem szybsze przełączenie zasilania auta z benzyny na gaz.

Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zmniejszyć koszty paliwa, ale jest bardziej przyjazne dla środowiska, co potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez specjalistyczne czasopismo Auto Gas Journal.

Według ostatnich szacunków Polskiej Organizacji Gazu Płynnego po polskich drogach porusza się ponad 2,5 miliona pojazdów wykorzystujących LPG. W 2011 roku na korzystanie z LPG zdecydowało się 200 tysięcy polskich kierowców. Szacuje się, że liczba ta będzie stale wzrastać. Rozgrzane wnętrze samochodu czy odmrożone szyby umożliwiają komfortową i bezpieczną jazdę i są największymi atutami stosowania ogrzewania postojowego.

Webasto w LPG – czysta oszczędność

System Webasto daje dodatkowe korzyści posiadaczom aut zasilanych gazem LPG. Pojazdy takie podczas mroźnych dni muszą być odpalane i rozgrzewane przy użyciu benzyny. Odpowiednie rozgrzanie auta daje dopiero możliwość przełączenia na zasilanie silnika gazem. Proces taki w zależności od temperatury zewnętrznej może trwać nawet ponad 20 minut. W tym czasie wykorzystywane jest droższe i bardziej szkodliwe dla środowiska paliwo.

W temperaturze poniżej -10 stopni Celsjusza samochód z instalacją LPG potrzebuje około 3 litrów benzyny zanim przełączy się na zasilanie gazem. Przy aktualnej średniej cenie benzyny około 5,75 zł za litr musimy wydać ponad 17 zł. Dla porównania litr LPG kosztuje 2,70 zł. Korzystanie z ogrzewania postojowego przez użytkowników pojazdów napędzanych LPG może realnie obniżyć te koszty i wpłynąć na zmniejszenie ilości emitowanych zanieczyszczeń.

Grzanie na telefon

Od października 2011 sterowanie ogrzewaniem postojowym Webasto jest możliwe także przy użyciu smartfonów i dedykowanej aplikacji Thermo Call. Użytkownicy tej aplikacji mogą w łatwy sposób zarządzać systemem Webasto z dowolnego miejsca na świecie. Aktualnie aplikacja została rozszerzona o dodatkowe funkcje dzięki czemu stała się jeszcze szybsza i bardziej intuicyjna.

Druga generacja aplikacji Thermo Call działa na wszystkich urządzeniach iPhone i smartfonach wyposażonych w system operacyjny Android. Prosta i intuicyjna aplikacja Thermo Call jest dostępny dla wszystkich użytkowników w Apple App Store oraz Android Market za jednorazową opłatą w wysokości 9,99 euro, w tym VAT.

Sterownik do obsługi aplikacji Thermo Call jest instalowany razem z ogrzewaniem postojowym w pojeździe. Istnieje również możliwość jego doinstalowania w autoryzowanych stacjach obsługi Webasto.

Szczegółowe informacje o ofercie Webasto i autoryzowanych stacjach obsługi dostępne są na stronie www.ogrzewanie-postojowe.pl.