WEBASTO: SPOSÓB NA CIEPŁO – TRZY STEROWANIA

W Polsce stale rośnie liczba kierowców, którzy docenili zalety samochodowego ogrzewania postojowego Webasto, które nie tylko podnosi komfort podróżowania i pozwala oszczędzić czas, ale przede wszystkim podnosi bezpieczeństwo jazdy.

Aby w pełni korzystać z funkcjonalności urządzenia wystarczy wybrać jeden z trzech dostępnych systemów sterowania ogrzewaniem oferowanym przez Webasto.

Komfort jazdy, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo szczególnie istotne są one w zimie, kiedy kabina zaparkowanego samochodu jest wychłodzona, widoczność często utrudnia pojawiająca się na szybach wilgoć, a przed rozpoczęciem jazdy musisz poświęcić czas na odśnieżenie szyb i nadwozia auta. Wszystkie te problemy rozwiązuje ogrzewanie postojowe, które nagrzewa wnętrze zaparkowanego pojazdu kiedy Ty jesz śniadanie, przyspieszając odmrożenie szyb oraz odparowanie wilgoci z kabiny. Przy okazji wstępnie rozgrzewa też silnik, co z kolei oszczędza paliwo po rozpoczęciu jazdy.

Aby w maksymalnym stopniu wykorzystać zalety ogrzewania postojowego, firma Webasto proponuje trzy proste w obsłudze i intuicyjne sposoby sterowania jego funkcjami:

Zegar preselekcyjny (timer).
Zamontowany na pokładzie auta zegar – działający na zasadzie timera – to najprostszy w obsłudze i najbardziej uniwersalny system obsługi ogrzewania postojowego Webasto. Pozwala on „zaprogramować” ciepło w kabinie samochodu na dowolną porę lub ustawić rozpoczęcie ogrzewania z dokładnością co do minuty. Sam zegar ma wymiary około 4 centymetry na 5 centymetrów, co umożliwia jego montaż w łatwo dostępnym miejscu na desce rozdzielczej. Dodatkowo funkcja pamięci pozwala na zaprogramowanie trzech różnych czasów uruchomienia ogrzewania w ciągu jednego dnia. Tylko od kierowcy zależy o jakich godzinach zastanie przyjemnie nagrzaną kabinę samochodu.

– Pilot zdalnego sterowania.
Dużą popularnością wśród użytkowników ogrzewania postojowego Webasto cieszą się piloty z serii Telestart, dzięki którym można uruchomić ogrzewanie w dowolnej chwili. Urządzenia Telestart T91 i Telestart T100 HTM są ergonomicznie zaprojektowane, a ich nieduże wymiary oraz kształt sprawia, że przypominające typowe breloczki. Dla wygody można je nosić razem z kluczykami samochodu. Zasięg sygnału może wynosić nawet 1 kilometra, natomiast funkcja komunikatów zwrotnych informuje, że ogrzewanie zostało uaktywnione lub wyłączone. Dodatkowo pilot Telestart T100 HTM jest rozbudowany o funkcję sprawdzania temperatury w kabinie auta – wystarczy tylko ustawić wymagany czas odjazdu, a moment rozpoczęcia ogrzewania zostanie dobrany automatycznie w oparciu o temperaturę wnętrza i warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz auta.

– Telefon komórkowy z aplikacją Thermo Call.
To propozycja skierowana do amatorów gadżetów i nowoczesnych technologii. System sterowania Thermo Call to nowość w tegorocznej ofercie Webasto, dzięki której do sterowania ogrzewaniem postojowym wystarczy telefon komórkowy. Wszystkie funkcje ogrzewania oraz wentylacji postojowej Webasto są dostępne z dowolnego miejsca na świecie znajdującego się w zasięgu telefonii komórkowej. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję – samo uruchomianie czy programowanie funkcji ogrzewania odbywa się poprzez wysłanie wiadomości sms lub za pośrednictwem menu głosowego, natomiast za odbiór sygnału na pokładzie samochodu odpowiada specjalny moduł Thermo Call 3.

Można go zamontować zarówno przy zakupie nowego ogrzewania postojowego, jak i w momencie rozbudowy posiadanego systemu sterowania ogrzewaniem Webasto. Dodatkową korzyścią jest funkcja powiadamiania sms-em w przypadku uruchomienia alarmu samochodowego. Aplikacja Thermo Call jest przeznaczona do popularnych smartfonów z oprogramowaniem iOS (iPhone), Android lub Blackberry.

– Sposób sterowania wybiera użytkownik podczas montażu ogrzewania postojowego. Pomimo różnych rodzajów obsługi, zarówno zegar, pilot jak i aplikacja Thermo Call pozwalają w pełni wykorzystać zalety ogrzewania Webasto. Dzięki temu, nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach, kierowca może czuć się bezpiecznie i rozpocząć jazdę w dobrym nastroju – wyjaśnia Tomasz Konieczny, Dyrektor Handlowy i Marketingu Webasto Petemar.

Systemy ogrzewania postojowego Webasto są przeznaczone zarówno do samochodów osobowych, dostawczych jak i ciężarowych. Wszystkie posiadają też funkcję przewietrzania, przydatną w lecie do schłodzenia kabiny pozostawionego na słońcu pojazdu. Urządzenia Webasto charakteryzują się niedużymi wymiarami i wysoką sprawnością, a korzystają z nich kierowcy na wszystkich kontynentach.

Szczegółowe informacje o samochodowych ogrzewaniach postojowych Webasto dostępne są na stronie www.ogrzewanie-postojowe.pl.