WEJDĄ NOWE PRZEPISY ETYKIETOWANIA OPON

Unia Europejska wprowadza ujednolicone przepisy dotyczące etykietowania opon. Od listopada 2012 roku każda opona do samochodów osobowych, lekkich aut dostawczych, jak i ciężkich pojazdów ciężarowych – wyprodukowana po 30 czerwca 2012 – będzie musiała być wyposażona w informację graficzną w formie nalepki.

Etykiety zawierać będą informacje na temat trzech wybranych parametrów opony. Klienci będą mogli zapoznać się z nimi za sprawą nalepki, na której w przystępny graficznie sposób zostaną przedstawione:
• ekonomiczność (efektywność paliwowa);
• przyczepność na mokrej nawierzchni;
• generowany przez opony hałas.

– Etykiety umożliwią konsumentom porównanie opon różnych producentów pod kątem 3 wskazanych przez Unię Europejską parametrów. Zapewne przyczynią się do podejmowania jeszcze bardziej świadomych decyzji zakupowych, dzięki którym klienci wybiorą najlepsze, czyli najbliższe ich potrzebom ogumienie – powiedział Waldemar Jarosz, Dyrektor ds. Handlowych Grupy Goodyear w Polsce.

Na stronie etykietynyopony.pl można znaleźć informacje m.in. na temat przepisów UE, parametrów prezentowanych na etykietach (i tego jak należy je czytać – co oznacza na etykiecie litera A, a co G), historii znakowania oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wszystko zaprezentowane jest w przystępnej formie, uzupełnione o atrakcyjne grafiki. Strona posiada również intuicyjne menu, które ułatwia użytkownikom poruszanie się po niej.

Informacje zawarte sa także na stronie www.debica.com.pl/etykiety/
.