WIEDEŃ 2014: SEAT POKAZAŁ NOWEGO LEONA ST 4DRIVE

seat 1_leon st

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Wiedniu SEAT pokazał swój najnowszy model – Leona ST ze stałym napędem na 4 koła. Nowe kombi marki wzbudziło duże zainteresowanie zwiedzających.

Nowy ST 4×4 ze stałym napędem 4Drive na wszystkie koła zapewnia lepszą przyczepność i bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych, a także pomoże pokonać lekkie bezdroża.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– Dzięki nowemu napędowi, Leon ST 4Drive dowodzi, że wyjątkowy design wraz z wyrazistym charakterem sportowego auta nie muszą wykluczać użyteczności. 4Drive z pewnością przyczyni się do ogromnego sukcesu modeli z rodziny Leona. Dynamiczny wygląd, wysoki poziom funkcjonalności i zaawansowania technologicznego oraz rozsądna cena definiują nowe standardy wśród kompaktowych kombi – mówi Jürgen Stackmann, prezes SEAT S.A.

Napęd 4Drive ma długą tradycję w marce. Jego najnowsza odsłona jest jednym z najbardziej nowoczesnych i wydajnych systemów tego typu na świecie. Wykorzystuje nowo opracowane wielotarczowe sprzęgło Haldex V generacji, działające hydraulicznie. Podczas codziennej jazdy 4Drive przenosi większość mocy na przednie koła, a napęd na tylną oś zostaje dołączony tylko w przypadku utraty przyczepności. Wszystko odbywa się niezauważalnie w przeciągu kilku milisekund.

seat 2_leon 2

Leon ST 4Drive zadebiutuje na polskim rynku już w kwietniu 2014 roku. Samochód będzie dostępny z silnikiem TDI o mocy 105 KM. Oprócz dużej wydajności, jednostka ta wykazuje także imponującą oszczędność. Zużywa 4,5 l/100 km i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 12 sek. SEAT planuje również w tym roku wprowadzić kolejne silniki wysokoprężne o dużej mocy.

W Leonie ST 4Drive do dyspozycji będzie szereg innowacyjnych systemów. Nad lepszą przyczepnością i bezpieczeństwem czuwają m.in. ESC i system kontroli ciśnienia powietrza w oponach, XDS i Asystent Podjazdu czy system automatycznego hamowania po kolizji. W standardzie wyposażania znajdują się również pełne światła LED. Ponadto, auto będzie można zamówić z m.in. aktywnym tempomatem ACC, który samodzielnie potrafi zachować stałą odległość od poprzedzającego pojazdu, Systemem Rozpoznawania Zmęczenia, Asystentem Świateł Długich czy Asystentem Pasa Ruchu.

– Dynamiczność i wszechstronność Leona ST to połączenie idealne. Stały napęd na wszystkie koła 4Drive gwarantuje nie tylko lepszą przyczepność i bezpieczeństwo, ale także przyjemność z jazdy w każdej sytuacji i w każdych warunkach – mówił na salonie samochodowym w Wiedniu Matthias Rabe, wiceprezes marki SEAT ds. badań i rozwoju.

Seat 3_1