WLK: 3. EDYCJA ZAKOŃCZONA – JĘCZEŃ MISTRZEM

Zakończenie 3. Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej odbyło się na torze F1 Karting. Dwudziestu ośmiu zawodników stanęło do walki o ligowe punkty i poprawienie swojej lokaty w klasyfikacji generalnej.

W zawodach wzięła udział Magda Wilk z rajdowego zespołu Wilk&Żuk Rally Team, która postanowiła sprawdzić się za kierownicą bolidu o mocy 9.5 KM.

Po odprawie zawodnicy stawili się na starcie w 4 grupach. W pierwszej karty rozdawali Konrad Jęczeń – lider klasyfikacji generalnej oraz Piotr Głowacki, który ostatnio jest w bardzo wysokiej formie, co potwierdził dobrymi występami. Ostatecznie wygrał Konrad dzięki szybszym czasom okrążeń. W drugiej grupie pierwsze miejsca zajęli Jacek oraz Sebastian Mikulscy. Ich tempo starał utrzymać się Dariusz Giziński, który zajął 3 miejsce w swojej grupie. Trzecia grupa była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Pierwsze miejsce zajął Michał Wacławek przed Kamilem Gorlo i Norbertem Szafranowiczem, którzy jeżdżą razem w zespole Lucky Loosers, jednak na torze nie było taryfy ulgowej i panowie walczyli jak równy z równym bez zbędnej kurtuazji. W ostatniej grupie wygrał Piotr Pućka, ale tylko dzięki dwukrotnemu wygraniu kwalifikacji (sytuacja analogiczna do 1 grupy), bowiem fantastyczne tempo tego dnia reprezentował Karol Kubiak. Wielką niespodziankę sprawił Kamil Ozan, który fantastycznie czuje się w tej konfiguracji toru i zajął 3 miejsce.

Następnie zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy finałowe. W finale D pewnie wygrał Paweł Chrzanowski przed debiutantem – Mikołajem Zygmuntowiczem i obaj panowie awansowali do finału C.

Zawody stały na niesłychanie wysokim poziomie. Finał C wygrał będący w życiowej formie Mateusz Dajnowski. Jacek Tarkowski jako jeden z niewielu zawodników przystąpił do zawodów bez żadnego treningu i z każdym biegiem radził sobie coraz lepiej ostatecznie finiszując na 2 miejscu i razem z Mateuszem awansował do finału B. W finale C znalazł się Piotr Podbielski, który po 5 Eliminacjach zajmował 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Piotr musiał przez niemal cały wyścig odpierać ataki C. Rossa przez co nieco stracił na tempie i kierowcy dojechali właśnie w takiej kolejności.

Emocji nie mogło zabraknąć również w finale B. Z pole position wystartował trzeci w klasyfikacji generalnej Norbert Szafranowicz, tuż za nim Kacper Marczewski i Grzegorz Sawicki – odpowiednio 6 i 8 miejsce. Z dobrej strony pokazali się Dominik Kowalczyk oraz Kamil Ozan. Ten pierwszy zajął 4 miejsce startowe, a w tym nie jest klasyfikowany w generalce natomiast Kamil sukcesywnie od 1 eliminacji zmniejsza straty do czołówki i chyba znalazł swoją ulubioną konfigurację. Tą dwójkę rozdzielił Dariusz Giziński, który po bardzo dobrym rozpoczęciu tej edycji WLK przed 6 Eliminacją znajdował się na 10 miejscu. Zgodnie z oczekiwaniami wygrał Norbert przed Grzegorzem. Jak zawsze ambitnie pojechał Dariusz Żórawski, ale wystarczyło to jedynie na 3 miejsce.

Walka o każdy centymetr toru toczyła się w finale A. Mając na uwadze, że Piotr Podbielski zakończył zawody na 19 miejscu z 15 punktami, a Konrad Jęczeń znalazł się w finale A oznaczało to, że nikt już nie mógł odebrać mu zwycięstwa w 3. Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej. Konrad jednak nie miał zamiaru odpuszczać ostatniego wyścigu w sezonie i chciał udowodnić, że na to trofeum zasłużył. W kwalifikacjach zawodników dzieliły milimetry. Szóste pole position pod rząd na torze F1 Karting (3 w podczas 4 Eliminacji) zdobył Piotr Pućka. Wyprzedził on minimalnie Piotra Głowackiego, który ostatnio jest w dobrej dyspozycji i na pewno może żałować, że sezon już się kończy, bo mógłby zająć zdecydowanie wyższe miejsce. Trzeci Jacek Mikulski. Kolejne pozycje przypadły dwóm najmłodszym zawodnikom WLK, którzy w tym sezonie debiutowali w tych rozgrywkach – Karolowi Kubiakowi oraz Sebastianowi Mikulskiemu, których rozdzielił Konrad Jęczeń. Stawkę uzupełnili Kamil Gorlo, Michał Wacławek oraz Grzegorz Sawicki i Norbert Szafranowicz.

Wyścig fantastycznie rozegrał Jacek Mikulski, który przebił się o dwie pozycje i wygrał szóstą eliminację Warszawskiej Ligi Kartingowej. Drugie miejsce utrzymał Piotr Głowacki, a trzeci finiszował Piotr Pućka. Czwarty Karol Kubiak, piąte miejsce przypadło Sebastianowi Mikulskiemu, który wyprzedził Konrada Jęczenia.

Po 4 miesiącach walki na 5 różnych torach podczas 6 wyczerpujących eliminacji 3. Edycję Warszawskiej Ligi Kartingowej wygrał Konrad Jęczeń przed Piotrem Pućką oraz Piotrem Podbielskim. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe od sponsora głównego WLK – firmy Carservis oraz sklepu RallyShop.pl, a także atrakcyjne zniżki na szkolenia rajdowe od firmy Carevent.pl. W klasyfikacji drużynowe triumfowała drużyna Mad Drivers w składzie: Piotr Podbielski i Daniel Żórawski, która otrzymała dwie pary rękawic od sklepu RallyShop.pl oraz pamiątkowe medale.

Kolejna edycja Warszawskiej Ligi Kartingowej na którą serdecznie zapraszamy odbędzie się na wiosnę 2013 roku, natomiast już w styczniu wystartuje nowy cykl Drużynowych Mistrzostw Warszawy.