WLK: KWALIFIKACJE DO 3. EDYCJI NA TORZE F1 KARTING

Odbyły się kwalifikacje do 3. edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej. Na torze F1 Karting w Warszawie zjawiło się 43 zawodników. którzy walczyli o 32 miejsca oraz jak najlepsze rozstawienie w nowym sezonie.

Impreza rozpoczęła się od krótkiego przypomnienia zasad, po podziale na grupy ruszyły zawody. Z trzech przejazdów pod uwagę były brane 2 najlepsze czasy. W pierwszej grupie najlepszy wynik uzyskał Dariusz Giziński (40,37 sek.), natomiast w drugiej dwie osoby zeszły poniżej bariery 40 sekund: Konrad Jęczeń (39,94 sek.) i Sebastian Mikulski (39,99 sek.). W trzeciej grupie najlepszy czas uzyskał Piotr Pućka(39,48 sek.), natomiast w czwartej najszybszy okazał się Norbert Szafranowicz (39,76 sek.).

Ostatecznie po pierwszej sesji pierwsza trójka ukształtowała się następująco: Piotr Pućka, Michał Seroka, Norbert Szafranowicz.

Podczas drugiej sesji każdy już wiedział na kogo należy zwrócić największą uwagę. Wysoką formę oraz dobrą znajomość toru potwierdził Piotr Pućka, który ponownie był najszybszym zawodnikiem i z czasem 39,31 sek. przewodził na czele stawki.

Na drugie miejsce wskoczył Piotr Podbielski ze stratą 0,23 sek. do lidera. Na kolejnych miejscach było bardzo ciasno i o końcowych pozycjach decydowały setne sekundy. Trzecie miejsce miał Sebastian Mikulski ze średnim czasem dwóch przejazdów 39.72 sek., czwarty – Konrad Jęczeń (39,77 sek.), piąty – Norbert Szafranowicz (39,78 sek.), szósty – Grzegorz Sawicki (39,79 sek.), siódmy – Piotr Paczyński (39,83 sek.).

W trzeciej sesji każdy mógł poprawić swój czas oraz końcową lokatę. Najlepiej wykorzystał to Piotr Podbielski, który był szybszy “od siebie” o 0,47 sek. i spychając Piotra Pućkę na drugie miejsce zaledwie o o 0,008 sek.! Podbielski wygrał kwalifikacje do 3. edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej.

Trzecie miejsce zajął Sebastian Mikulski, który tego dnia był w wyjątkowo wysokiej formie i miał bardzo dobre i równe tempo. Czwarte miejsce przypadło Michałowi Seroce – autorowi najszybszego czasu 1 okrążenia. Piąte miejsce zajął Jakub Bednarczyk, a szóste Grzegorz Sawicki.

Pełne wyniki kwalifikacji dostępne na stronie wlkart.pl/3Edycja/wynikikw.pdf.

Najlepsze 32 osoby wezmą udział w sześciu eliminacjach na 5 torach, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej. Różnorodność torów oraz wysoki poziom zawodników gwarantują masę emocji oraz niezapomnianych wrażeń.

Więcej informacji na www.wlkart.pl.

Patronem medialnym WLK jest serwis NewsAuto.pl.