WLK: PIOTR PUĆKA W WIELKIEJ FORMIE (6. ELIMINACJA)

Odbyła się szósta Eliminacja Warszawskiej Ligi Kartingowej. Była to jedyna runda bez podziału na Dywizje. W zawodach wzięło udział aż 36 zawodników – zawody stały na najwyższym poziomie.

Kierowcy zostali podzieleni na 4 grupy według klasyfikacji generalnej, co gwarantowało równy poziom każdej z grup. Wyniki półfinałów decydowały o podziale na grupy finałowe, które ustaliły końcową kolejność. Różnice między zawodnikami były minimalne i nikt do ostatniego zakrętu nie mógł być pewny swojej pozycji. Kierowcy zmagania rozpoczęli od kwalifikacji. W pierwszej grupie pierwszego Gizińskiego i trzeciego W. Skotarka dzieliło jedynie 0.2 sek., a rozdzielił ich lider klasyfikacji generalnej Jacek Kołodziejczyk. W drugiej grupie różnice byłe identyczne – wygrał Pućka przed Podbielskim i Balcerem. Trzecią grupę wygrał A. Skotarek o 0,004 sek. przed Marczewskim i Sawickim, natomiast najlepszy czas kwalifikacji uzyskał M. Skotarek wyprzedzając Jęczenia o 0.03 sek. i Pinkowskiego o 0.05 sek.

W półfinałach zawodnicy jechali spokojnie, ponieważ zdawali sobie sprawę ile może kosztować choćby najmniejszy błąd. W pierwszej grupie błąd w pitstopie popełnił W. Skotarek i spadł o 3 miejsca praktycznie przekreślając swoje szanse na dobry wynik tego dnia. W czwartej grupie za swoją ostrą jazdę czarną flagą został ukarany Michalski i spadł na ostatnie miejsce w swojej grupie. Prawdziwe emocje zaczęły się podczas finałów.

W finale E klasę pokazał Michalski pewnie wygrywając i udowadniając, że jego miejsce jest zdecydowanie wyżej. Na drugim miejscu dojechał Drabent, a o trzecie do samego końca walczyli Formela i Pawlina. W następnym finale za kontakt w alei serwisowej i nieprzepisowe wykonanie pit stopu już drugą tego dnia czarną flagą został ukarany Michalski. Wygrał Kowalczyk przed G. Skotarkiem i obaj awansowali do następnego biegu. W finale C z pierwszego miejsca dość nieoczekiwanie startował Pawlik przed W. Skotarkiem oraz Szafranowiczem. Na wczesny pit stop zdecydował się W. Skotarek, co jednak okazało się zła strategią ponieważ Pawlik i Szafranowicz dobrym tempem uciekli reszcie stawki.

W kolejnym biegu emocje sięgnęły zenitu. Kwalifikacje wygrał Pinkowski przed Balcerem i Gaworem. Na ostatnim okrążeniu na liderującego Balcera naciskał Siejka i z powodzeniem zaatakował na pierwszym nawrocie. Arek nie wyciągnął wniosków i na następnym zakręcie popełnił identyczny błąd i spadł za Michała Pinkowskiego tracąc możliwość startu w Finale A. Nie był to koniec pecha młodego zawodnika, ponieważ nieprzepisowo zjechał do alei serwisowej i został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu.

Kwalifikacje do finału A wygrał Piotr Pućka z dość dużą przewagą nad Marczewskim i A. Skotarkiem. Już na pierwszym nawrocie rozpoczęły się manewry wyprzedzania – Kołodziejczyk wyprzedził A. Skotarka, natomiast Podbielski – M. Skotarka. Podczas gdy walka w środku stawki trwała w najlepsze lider zdecydowanie uciekł rywalom i zdecydowanie wygrał wyścig.

Szóstą Eliminację Warszawskiej Ligi Kartingowej wygrał Piotr Pućka przed Jackiem Kołodziejczykiem i Piotrem Podbielskim. Nagrody dostała pierwsza szóstka, czyli także Giziński, Marczewski oraz Skotarek. Otrzymali oni kupony rabatowe do sklepu RallyShop.pl oraz gadżety od sponsora Euro 2012 – Kia, a wśród nich m.in. piłkę Tango 12.

Na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej umocnił się Kołodziejczyk, jednak dalej różnice są minimalne – szykuje się niesamowite zakończenie sezonu, które odbędzie się 16 czerwca o godzinie 8.30 na torze Kart Arena.

Serdecznie zapraszamy na najbliższe wyścigi organizowane przez Warszawską Ligę Kartingową. Już w sobotę 9 czerwca o godzinie 22.45 odbędzie się Wyścig Nocny na torze F1 Karting. Tydzień później 16 czerwca na torze Kart Arena odbędzie się 7. Eliminacja WLK. Natomiast 26 czerwca wracamy na tor F1 Karting w celu rozegrania 5. Eliminacji Drużynowych Mistrzostw Warszawy.

Zapisy są otwarte dla wszystkich kierowców głodnych adrenaliny i sportowych wrażeń! Więcej informacji na stronie www.warszawskaligakartingowa.pl oraz www.facebook.com/warszawskaligakartingowa. bądź bezpośrednio pod adresem mailowym biuro@warszawskaligakartingowa.pl