WLK: ROZEGRANO KWALIFIKACJE DO 4. EDYCJI

Kwalifikacje do 4 edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej [www.WLKart.pl]

Na tor F1 Karting przybyło 41 zawodników walczących o 32 miejsca w Warszawskiej Lidze Kartingowej. Jest to już 4. edycja zawodów, których nagrodą główną są jednodniowe testy profesjonalnych kartów serii Rok Cup.

Podczas 6. eliminacji na czterech różnych torach zawodnicy będą walczyli o prestiż oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych.


Zobacz także:
KARTING – WARSZAWSKA LIGA KARTINGOWA


Sponsorami 4. edycji WLK są firmy: Carserwis, Rok Cup, AADrink, Rallyshop.pl oraz Podwójne Paluszki. Patronem medialnym jest portal NewsAuto.pl.

Kwalifikacje rozpoczęły się od spotkania organizacyjnego, na którym zawodników czekała nie mała niespodzianka – zmiana kierunku jazdy. Część kierowców brała już udział w zawodach w kierunku przeciwnym, jednak dla większości zawodników była to całkowita nowość. Zawody rozpoczęły się od 10 minutowego treningu, podczas którego zawodnicy mogli poznać nową konfigurację toru.

 

 

Następnie rozpoczęła się jazda na czas. Zawodnicy w pełnym skupieniu walczyli o każdy ułamek sekundy. W pierwszej grupie najszybszy okazał się Kamil Ozan, który nie po raz pierwszy udowodnił, że wyjątkowo pasuje mu ta konfiguracja toru. Jedynie 0,007 sek. wolniejszy był Piotr Pućka. W drugiej grupie najszybsi byli najmłodsi zawodnicy – Bartosz Urbański przed Sebastianem Mikulskim. Trzecia grupa z kolei należała już do weteranów WLK – Norbert Szafranowicz uzyskał minimalnie lepszy czas od Dariusza Gizińskiego. Rzutem na taśmę na ostatnim okrążeniu jadąc za Norbertem bardzo dobry czas uzyskał Adam Koszada i zajął 3 miejsce w swojej grupie.

Po pierwszej sesji najszybszy okazał się Bartosz Urbański dla którego to były dopiero drugie zawody w kartingu halowym. W zeszłym sezonie startował w zawodach na profesjonalnych kartach (m.in. w Pucharze ROK), jednak w tym roku zdecydował się na starty w Warszawskiej Lidze Kartingowej oraz Drużynowych Mistrzostwach Warszawy. Kolejne miejsca po pierwszej sesji zajęli Norbert Szafranowicz, Dariusz Giziński oraz Kamil Ozan. Drugą sesję wygrał Konrad Jęczeń o ponad 0,1 sek. wyprzedzając Norberta Szafranowicza, Kamila Gorlo i Piotra Głowackiego. Wszyscy zawodnicy byli doważani do 90 kg, podczas każdej sesji każdy z zawodników jechał innym kartem, a z biegu na bieg czasy osiągane przez zawodników były coraz lepsze.

 

 

W ostatniej – trzeciej sesji najszybszy był Piotr Głowacki i był to prawdziwy nokaut – drugi Konrad Jęczeń stracił do niego aż 0,3 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Sebastian Mikulski, Bartosz Urbański i Norbert Szafranowicz.

Po podsumowaniu wszystkich trzech biegów najlepszy czas uzyskał Piotr Głowacki wyprzedzając Konrada Jęczenia, Norberta Szafranowicza oraz Kamila Gorlo. Wszyscy czterej zawodnicy są członkami zespołu WLK Racing Team, który latem wystąpi na Mistrzostwach Świata w kartingu halowym – kierowcy już zaczęli przygotowania do tej imprezy. Kolejne miejsca zajęli: Bartosz Urbański, Karol Kubiak, Sebastian Mikulski i Mateusz Dajnowski.

Pierwszych 32 zawodników weźmie udział w całym cyklu 4. edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej. Jednak w dalszym ciągu możesz wziąć udział w wybranej eliminacji WLK. Przed każdymi zawodami będą przeprowadzane dodatkowe zapisy.

Najważniejsze informacje o 4. Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej (regulamin cyklu) znajdują się pod adresem: www.wlkart.pl. Zapraszamy też na facebook.com.

Wojciech Skotarek