WLK: W SIEDLCACH PUCHAR DLA AGNIESZKI SZOSTEK

Na torze Kart1 w Siedlcach odbył się Puchar Warszawskiej Ligi Kartingowej. W zawodach wzięło udział 25 zawodników w tym jedna kobieta. Zdecydowana większość zawodników była z Warszawy, ale nie zabrakło zawodników z Siedlec czy nawet Białej Podlaskiej.

Emocji było co niemiara, a walka w każdym wyścigu toczyła się od pierwszego do ostatniego okrążenia.

Zawody rozpoczęły się od tradycyjnej odprawy, a następnie każdy z zawodników miał 10 minut na uzyskanie jak najlepszego czasu 1 okrążenia. Kierowcy robili co mogli, aby osiągnąć jak najlepszy czas, a ostatecznie triumfował Kamil Borejsza tuż przed Michałem Żugajewiczem. Różnice były minimalne, a 3 i 21 zawodnika dzieliła zaledwie sekunda.

Po kwalifikacjach zawodnicy mogli się posilić na grillu i zregenerować siły przed kolejnymi wyścigami. Po odczytaniu wyników zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy i rozpoczęli wyścigi półfinałowe. Po 15 minutach walki w swoich grupach triumfowali Dariusz Giziński, Michał Żugajewicz, Agnieszka Szostek oraz Norbert Szafranowicz.

Po wyścigach półfinałowych nadszedł czas na finały. W finale C aż 9 zawodników walczyło o 17 miejsce. Walka toczyła się przez cały wyścig by w końcówce jadący na 3 pozycji Michał Goździewski wykorzystał błąd Mateusza Marczuka i awansował o dwie pozycje wyprzedzając również Marcina Żarka. Zawodnicy z finału B walczyli o 9 miejsce zawodów. Wygrał faworyt Kamil Borejsza jednak przez cały czas musiał być bardzo czujny, ponieważ za jego plecami czaił się Sebastian Mikulski. Za tą dwójką finiszował Michał Pinkowski.

W finale A wzięli udział zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w swoich półfinałach. Bardzo zaciekła walka toczyła się o 5 miejsce. Grupę czterech zawodników prowadził Wojciech Łyskawa broniąc się przed Marcinem Gaworem. Tuż przed końcem wyścigu Marcin desperacko zaatakował Wojciecha, co skończyło się dla jednego czarną flagą i ogromną stratą czasową, a dla drugiego spadkiem na 7 miejsce. O wiele spokojniej, chociaż bardzo ambitnie, walczyli Krzysztof Szarek i Jacek Mikulski, którzy zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce.

Równie zacięta walka toczyła się o 1 miejsce. Jako drugi startował Dariusz Giziński jednak miał on nieco słabsze tempo i nie pozostało mu nic innego jak gonić rywali. Prowadziła Agnieszka Szostek przed Michałem Żugajewiczem i Norbertem Szafranowiczem. Norbert przez cały wyścig siedział na ogonie jednak Michał jechał bezbłędnie. Walkę tych dwóch panów wykorzystała Agnieszka i pewnie wygrała, a pozostali zawodnicy nie zmienili już swoich miejsc do mety.

Po emocjonujących wyścigach przyszedł czas na koronację zwycięzców. Puchar WLK wygrała Agnieszka Szostek przed Michałem Żugajewiczem i Norbertem Szafranowiczem. Panowie zajęli również dwa pierwsze miejsca w kategorii wagowej “heavy”, a podium w tej kategorii uzupełnił Michał Pinkowski. Nagrodę dla najszybszego zawodnika kwalifikacji zgarnął Kamil Borejsza, a wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Już wkrótce 3 Edycja Warszawskiej Ligi Kartingowej. Więcej informacji na www.wlkart.pl

ZAPROSZENIE

Tymczasem jeszcze w sierpniu odbędzie się kolejna impreza kartingowa organizowana przez WLK – Wakacyjny Puchar Warszawskiej Ligi Kartingowej. Zapraszamy chętnych 18 sierpnia o 9:00 na tor Pole Position Bemowo.

Zawody będą składały się z 10 minutowych kwalifikacji, 15 minutowych wyścigów półfinałowych i 15 minutowych wyścigów finałowych. Wszyscy kierowcy spędzą na torze 40 minut. Zawodnicy będą doważani do 90 kg, a zawody poprowadzi profesjonalny zespół sędziowski WLK. Jest to wspaniały sposób na spędzenie sobotniego poranka w gronie entuzjastów sportów motorowych oraz poprawienie swoich umiejętności i zmierzenie się z doświadczonymi zawodnikami.

Aby wziąć udział w imprezie wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.wlkart.pl oraz uiścić wpisowe na konto podane w mailu zwrotnym. Na stronie znajduje się także regulamin imprezy.