WLK: WIELKI FINAŁ – KOŁODZIEJCZYK ZWYCIĘZCĄ

Podczas 7. eliminacji Warszawskiej Ligi Kartingowej odbyło się zakończenie drugiego sezonu. Była to ostatnia szansa na powiększenie dorobku punktowego i wszyscy zawodnicy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności aby poprawić końcową lokatę.

Na torze zjawiło się 32 zawodników podzielonych na dwie grupy. Pierwsza liczyła 12 osób, natomiast druga – 20 najlepszych zawodników walczących o atrakcyjne nagrody rzeczowe – kask, rękawiczki oraz balaklawę od sklepu RallyShop.pl, zestawy narzędzi firm Beta oraz Makita, atrakcyjne gadżety od sponsora Euro 2012 firmy Kia oraz najbardziej atrakcyjna nagroda dla entuzjastów kartingu – testy na profesjonalnych kartach marki Rok Cup, które odbędą się 4 sierpnia w Gostyniu.

Na zawodników w przerwie między wyścigami czekał apetyczny grill, a po ściganiu nadszedł czas na lanie szampana i wręczenie pamiątkowych nagród, ale po kolei.

Zmagania rozpoczęły się od 2 półfinałów podczas których tryumfowali faworyci – kolejno Michał Goździewski, Wojciech Łyskawa i Tomasz Kościelny oraz w drugiej grupie Jarosław Pawlina, Piotr Gajewski oraz Dominik Kowalczyk. Wielkiego pecha miał Mateusz Dajnowski, który trafił na wolny gokart i po bardzo dobrych kwalifikacjach spadł z pierwszego miejsca na ostatnie. Po półfinałach rozpoczęliśmy finały. Zgodnie z oczekiwaniami pierwszy z nich zwyciężyli Karol Pawlik oraz Mateusz Dajnowski, a kolejne miejsca zajęli Marcin Żarek, Paweł Chrzanowski, Alex Kamiński oraz Krzysztof Pisaniec. W finale pewnie od początku do końca prowadził Pitor Gajewski, jego tempo chciał utrzymać Jarosław Pawlina, ale musiał uznać wyższość swojego kolegi. Najniższy stopień podium wywalczył Goździewski Michał przed Mateuszem Dajnowskim, który w finale awansował aż o 4 pozycje.

Chwilę później swoje zmagania rozpoczęła druga grupa – 20 zawodników podzielonych na 3 półfinały. Zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, a o końcowym sukcesie lub porażce czasem decydowało losowanie kartów. Pierwszy wyścig pewnie wygrał Wojciech Michalski, o drugie miejsce walczyli Michał Pinkowski, Jacek Kołodziejczyk i Grzegorz Sawicki, którzy dojechali w takiej kolejności. Aby wygrać 2 Edycję WLK Jackowi wystarczyło zająć pierwsze bądź drugie miejsce w półfinale, jednak nie udało mu się to i trafił do finału B. Teraz musiał liczyć na rewelacyjny występ w finale B lub na to, że Andrzej Skotarek lub Arkadiusz Balcer nie wygrają 7 Eliminacji. Okazało się, że drugi warunek jest bliższy spełnienia ponieważ zarówno Arek jak i Andrzej również trafili do finału B.

Po półfinałach rozpoczęły się zmagania finałowe. W finale C z kartami zmagali się Alan Raczyński, Wojciech Skotarek oraz Marcin Gawor, którzy bez problemu byli wymijani przez pozostałych zawodników i zajęli 3 ostatnie miejsca. Awans zgodnie z oczekiwaniami zapewnili sobie Dariusz Giziński oraz Piotr Pućka. Finał B był wyjątkowo mocno obsadzony. Oprócz wyżej wymienionej dwójki startowali: Arkadiusz Balcer, Paweł Chałupka, Jacek Goździewski, Jacek Kołodziejczyk, Andrzej Skotarek i Grzegorz Sawicki.

Wyścig na pewno nie był nudny, ale kolejność prawie się nie zmieniła. Jedynie Piotr Pućka awansował o 2 oczka na 5 miejsce. Po tej zaciętej walce nadszedł czas na finał finałów. Klasę pokazał zespół Kart Areny, który na swoim domowym torze był nie do pokonania i Wojciech Michalski wraz z Krzysztofem Siejką zajęli dwa pierwsze miejsca podium. Daniel Żórawski pomimo szczęśliwego losowania zajął bardzo odległe 5 miejsce w kwalifikacjach jednak bez problemu nadrobił to podczas wyścigu i wskoczył na najniższy stopień podium. Kolejne miejsca padły łupem Norberta Szafranowicza, Michała Pinkowskiego, Arkadiusza Balcera, Pawła Chałupka oraz Piotra Podbielskiego.

Siódma Eliminacja przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie klasyfikacji generalnej indywidualnej oraz drużynowej 2 Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej. Zwycięzcą okazał się Jacek Kołodziejczyk, który przez cały sezon prezentował równą wysoką formę na wszystkich warszawskich torach i zasłużenie zdobył mistrzostwo. W ręce Jacka powędrował puchar oraz kask ufundowany przez sklep RallyShop.pl. Dzięki fantastycznej jeździe na swoim „domowym” torze na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wskoczył Wojciech Michalski – najbardziej niefrasobliwy zawodnik WLK (dostał on zdecydowanie najwięcej czarnych flag i innych kar za niestosowanie się do regulaminu zawodów), ale zarówno niezwykle szybki. Wojciech otrzymał profesjonalny zestaw elektronarzedzi firmy Makita.

Najniższy stopień podium przypadł Arkadiuszowi Balcerowi, który bronił mistrzostwa WLK jednak, tak jak Michalskiemu, zdarzyło mu się otrzymać czarne flagi, co pozbawiło go kilku cennych punktów niezbędnych do wyższej lokaty. Arek otrzymał profesjonalną elektrowkrętarkę z osprzętem firmy Makita. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej WLK zajął Andrzej Skotarek, który aż czterokrotnie meldował się na podium. Taki wynik powtórzył jedynie Jacek Kołodziejczyk.

Wszyscy zawodnicy są doważani do 90 kg, a jedynie Andrzej oraz piąty w klasyfikacji Piotr Podbielski nie muszą korzystać z ciężarków WLK, aby osiągnąć tą wagę. Skotarek nie raz pokazał, że pomimo dodatkowych kilogramów zawsze jest groźnym zawodnikiem. W nagrodę za swoje wyniki otrzymał rękawiczki ufundowane przez sklep RallyShop.pl. W ręce Piotra powędrowały natomiast narzędzia ręczne firmy Beta. Cała piątka otrzymała również możliwość przetestowania profesjonalnych kartów serii Rok Cup. Do tej piątki dołączył również Marcin Gawor, który zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej 15-24 lat.

Pierwsze miejsce klasyfikacji indywidualnej bardzo ułatwia zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej i tak było tym razem. Zespół Jacka Kołodziejczyka z przewagą 6 punktów triumfował, a było to możliwe dzięki pomocy Michała Pinkowskiego, który zajął bardzo wysokie szóste miejsce. Na drugim miejscu dzięki kompletowi punktów w 7 Eliminacji uplasował się zespół Kart Arena w składzie Krzysztof Siejka, Wojciech Michalski. Najniższy stopień podium przypadł drużynie Bryka Byka w składzie Andrzej Skotarek, Wojciech Skotarek.

Jednak mieli oni zaledwie 1 punkt więcej niż Mad Drivers reprezentowane przez Piotra Podbielskiego i Daniela Żórawskiego. Piąte miejsce zajął Kartingowy Klub Sportowy: Arkadiusz Balcer, Jacek Goździewski mający tyle samo punktów co szósty Team Orders: Piotr Pućka, Kacper Marczewski. Team Orders tracili zaledwie 2 punkty do trzeciego zespołu!

Po czterech miesiącach emocjonujących spotkań nadszedł czas na wakacyjną przerwę. W drugiej Edycji WLK wzięła udział rekordowa liczba 67 zawodników, którzy stworzyli aż 14 dwuosobowych zespołów. Zawodnicy mają dwa miesiące przerwy na odetchnięcie od weekendowych zmagań, chociaż większość kierowców wakacje spędzi szlifując formę na następną edycję, która rozpocznie się we wrześniu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wlkart.pl oraz fanpage http://www.facebook.com/warszawskaligakartingowa

Źródło: Informacja prasowa WLK; zdjęcia – WLK.