WLK: ZACIĘTA RYWALIZACJA W ELIMINACJACH

Na torze Pole Position Ursynów odbyły się kwalifikacje do Warszawskiej Ligi Kartingowej. W zawodach wzięło udział 46 uczestników, w tym jedna zawodniczka. Zawody miały składać się z 3 minutowej rozgrzewki oraz dwóch 5 minutowych przejazdów kwalifikacyjnych, z których wybierane było jedno najszybsze okrążenie.

Dzięki uprzejmości organizatorów oraz właścicieli toru rozgrzewka została wydłużona do 5 minut natomiast kwalifikacje do 8 minut.

Po krótkiej odprawie rozpoczęły się zapisy oraz losowanie numerów startowych. Zawodnicy mogli bezpłatnie wypożyczyć kombinezon i otrzymać kominiarkę. Następnie kierowcy rozpoczęli zapoznanie z torem. Warunki na torze były znakomite, już w pierwszym przejeździe został ustanowiony nowy rekord toru, natomiast zawodnicy, którzy czekali na swoją kolej mogli spróbować podwójnych paluszków Beer Fingers, napić się ciepłej kawy i herbaty oraz zagrać w piłkarzyki.

Kiedy wszyscy zawodnicy odbyli trening rozpoczęły się przejazdy kwalifikacyjne. Rewelacyjny czas uzyskał Robert Szot i został liderem po 1 sesji. Za nim bardzo blisko siebie znaleźli się: Wojciech Łyskawa, Michał Goździewski, Marek Skotarek, Łukasz Gajewski oraz Kacper Marczewski.

Warunki na torze stawały się coraz gorsze i kolejne grupy uzyskiwały coraz gorsze czasy, co wpłynęło na końcową klasyfikację. Obsługa toru wraz z organizatorami i zawodnikami postanowiła w drugiej sesji zapewnić równe warunki dla wszystkich grup – co kilka przejazdów poprawiano przyczepność. Średnio każdy z zawodników poprawił swój czas okrążenia o 1,3 sek., a rekordzista o ponad 3 sekundy!

Dodatkową atrakcją były hostessy częstujące wszystkich Red Bullem.

Ostatecznie pierwsze miejsce w kwalifikacjach do Warszawskiej Ligi Kartingowej zajął Łukasz Gajewski przed Piotrem Podbielskim oraz Piotrem Pućką. Za podium sklasyfikowani zostali: Grzegorz Sawicki oraz z identycznymi czasami bracia Marek i Wojciech Skotarek.

Wszystkie osoby, które wzięły udział w kwalifikacjach mają zapewniony udział we wszystkich eliminacjach WLK.

Organizatorzy serii planują też umożliwić wszystkim start w wybranej eliminacji WLK.

Więcej informacji na stronie www.warszawskaligakartingowa.pl oraz www.facebook.com/warszawskaligakartingowa.

Redakcja NewsAuto.pl jest jednym z patronów medialnych Warszawskiej Ligi Kartingowej – na naszych łamach będziemy na bieżąco informowali o przebiegu rywalizacji.

Fot.: WLK