WLK: ZACIĘTE POJEDYNKI W 1. ELIMINACJI (GALERIA)

Na torze Kart Arena odbyła się inauguracja Warszawskiej Ligi Kartingowej. Ponad czterdziestu zawodników niecierpliwie oczekiwało nowego sezonu. Na zawodach zadebiutował innowacyjny system rozgrywania zawodów, a organizatorzy zapewnili wszystkim zawodnikom dociążenie do 90 kg.

Zmiany miały zapewnić uatrakcyjnienie zawodów oraz równe szanse dla wszystkich zawodników.

Warszawska Liga Kartingowa została podzielona na dwie równorzędne Dywizje. Na koniec sezonu Dywizje zostaną połączone i zostanie wyłoniony jeden zwycięzca ligi. Zawodnicy 1 Dywizji jako pierwsi pojawili się na torze i zmagania rozpoczęli od sesji kwalifikacyjnej. W pierwszej grupie fenomenalnie pojechał reprezentant teamu Kart Arena, Krzysztof Siejka uzyskując sporą przewagę nad resztą zawodników. W drugiej i trzeciej grupie najszybsi byli odpowiednio Andrzej Skotarek i Michał Pinkowski.

Po kwalifikacjach rozpoczęły się wyścigi, które również wygrali Siejka, Skotarek i Pinkowski. Następnie zawodnicy zostali podzieleni na 4 finały według miejsc, które zajęli w półfinałach. Finał D, w którym jechali zawodnicy z miejsc 7-8, wygrał Przemysław Sułek. Finał C (zawodnicy z miejsc 5-6) wygrał Marek Skotarek, a Finał B (zawodnicy z miejsc 3-4) jego brat bliźniak Grzegorz.

 

 

Wszyscy niecierpliwie czekali na Finał A, w którym wzięli udział zwycięzcy półfinałów: Siejka, Skotarek, Pinkowski oraz Balcer, Sawicki, Giziński, Skotarek Grzegorz i Paweł Chałupka. Już na początku finału przewagę uzyskali Arkadiusz Balcer oraz Andrzej Skotarek i zaczęli odjeżdżać rywalom. Walka o pozostałe lokaty była bardzo zacięta, a smaczku dodał fakt, że każdy z zawodników musiał wykonać pit stop, niczym w Formule 1. Siejka, który po fantastycznym początku pierwszej eliminacji był faworytem miał nieco pecha i finał ukończył dopiero na 5 miejscu. Fenomenalnie pojechał Paweł Chałupka, który z ostatniego miejsca przebił się aż na 4 miejsce. Na najniższym stopniu podium zameldował się Michał Pinkowski. Ostatecznie drugie miejsce zajął Andrzej Skotarek, a pierwsze miejsce zajął zwycięzca 1 Edycji WLK – Arkadiusz Balcer.

Część kierowców 1 Dywizji zaczęła rozchodzić się do domów, lecz część została, aby kibicować swoim kolegom z 2 Dywizji, która chwilę później rozpoczęła zmagania. Najszybszy w kwalifikacjach był drugi zawodnik teamu Kart Arena – Wojciech Jakub Michalski. W swoich grupach kwalifikacje wygrali również Konrad Jęczeń i Piotr Pućka. Emocjonująco zapowiadał się pierwszy półfinał, ponieważ aż czterech zawodników uzyskało zbliżone czasy. Już na pierwszym zakręcie Wojciech Skotarek wyprzedził Michała Goździewskiego i razem z Konradem Jęczeniem i Jackiem Kołodziejczykiem uciekli rywalom. Błąd popełnił Jacek i wyjeżdżając z pit stopu utknął za wolniejszym kierowcą i stracił kilka cennych sekund, jednak zmobilizowało go to do maksymalnego wysiłku i uzyskując niesamowite czasy ostatecznie wygrał pierwszy półfinał. Za nim dojechali Jęczeń, Skotarek oraz Chrzanowski, ale ten ostatni otrzymał karę za nieprzepisowo wykonany pit stop i spadł na 5 miejsce.

 

 

Drugi półfinał przebiegał znacznie spokojniej i wszyscy zawodnicy dojechali na miejscach z których startowali: Pućka, Marczewski, Jacek Goździewski oraz Adam Bartman. W trzecim półfinale bezkonkurencyjny był Michalski, a za nim na mecie zameldowali się Piotr Podbielski, Daniel Żórawski i Piotr Głowacki.

Następnie odbyły się cztery finały. Finał D wygrał Dominik Kowalczyk, finał C – Chrzanowski Paweł, finał B – Daniel Żórawski. Do startu w finale A stanęli: Michalski, Pućka, Marczewski, Jęczeń, Kołodziejczyk, Podbielski, Żórawski oraz Głowacki. O ile wiele walki było o niższe lokaty tak podium pozostało bez zmian i zwycięzcą 1 Eliminacji został Wojciech Michalski przed Piotrem Pućką oraz Kacprem Marczewskim.

Zawodnicy obu Dywizji, którzy stanęli na podium otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, kupony zniżkowe do sklepu rallyshop.pl, pamiątkowe numizmaty z serii „kolekcja Fiata na lata” ufundowane przez firmę Carservis oraz gadżety od toru Kart Arena i firmy Beta.

Już 31 marca oraz 14 kwietnia odbędą się kolejne Eliminacje Warszawskiej Ligi Kartingowej.

Więcej informacji na stronie www.warszawskaligakartingowa.pl oraz www.facebook.com/warszawskaligakartingowa.

Redakcja NewsAuto.pl jest jednym z patronów medialnych Warszawskiej Ligi Kartingowej – na naszych łamach będziemy na bieżąco informowali o przebiegu rywalizacji.

Fot.: WLK