WRĘCZONO ZŁOTE KIEROWNICE – LAUREACI

Jak już informowaliśmy, podczas gali w Warszawie Prezes Peugeot Polska, Guillaume Ducrest odebrał nagrodę „Złota Kierownica”. Nie była to oczywiście jedyna nagroda przyznana przez czytelników, którzy w drodze głosowania wybrali najlepsze samochody w sześciu kategoriach.

W klasie średniej i wyższej zwyciężyło Audi A6.

Audi zaprezentowało model A6 w wersji limuzyna w pierwszej połowie tego roku. Ta duża limuzyna wyposażona została w innowacyjne rozwiązania we wszystkich dziedzinach techniki: lekką karoserię, sportowe zawieszenie i duży wybór systemów wspierających kierowcę oraz systemów multimedialnych.

W kategorii „Kompakt” wygrał Citroen DS4 – drugi model z linii DS. Jury przyznało także statuetkę Zielonej Kierownicy nowatorskiemu napędowi Hybrid4, zastosowanemu w Citroenie DS5.

DS4 – drugi model z prestiżowej linii marki już wcześniej został okrzyknięty Najpiękniejszym Samochodem Roku w plebiscycie zorganizowanym przez Eurosport. Złota Kierownica cieszy tym bardziej, że została przyznana przez polskich czytelników.

 

 

W kategorii SUV najlepszy okazał się Range Rover Evoque.

– Model jest luksusowym samochodem terenowym ze sportową duszą, będący najlżejszym i najbardziej ekologicznym modelem jakiego kiedykolwiek wyprodukował Land Rover. Jest nam niezwykle miło, że Evoque spotkał się z uznaniem polskich odbiorców, ich opinia motywuje nas do stałego podnoszenia jakości naszych samochodów – powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

W kategorii „auta miejskie” wygrała Toyota Yaris, wśród kabrioletów – Mercedes SLK, a w gronie aut sportowych – Porsche 911.

Specjalne wyróżnienia redakcja „Auto Świata” wręczyła dla Hyundai Motor Poland za politykę wprowadzania nowych modeli na polski rynek samochodowy oraz dla Adama Kołodziejczyka, dyrektora generalnego Ford Polska, za dynamiczny wzrost sprzedaży i udziału w rynku nowych samochodów w Polsce.

Międzynarodowe jury składające się z uznanych dziennikarzy przyznało także nagrodę za najbardziej innowacyjne ekologiczne rozwiązanie. Zieloną Kierownicą nagrodzono innowacyjny napęd powstały z połączenia silnika wysokoprężnego i elektrycznego – Hybrid4.