WTCC: CAŁE PODIUM DLA HONDY CIVIC NA SŁOWACJI

H 1_19165_HONDAjpg

Podczas weekendu WTCC na Słowacji, Gabriele Tarquini wywalczył swoje siedemnaste pole position w karierze, w związku z czym jest obecnie rekordzistą pod tym względem w serii World Touring Car Championship.

Tarquini triumfował również podczas pierwszego wyścigu. Na drugim miejscu uplasował się Tiago Monteiro z zespołu Castrol Honda, natomiast trzecią lokatę zajął Węgier Norbert Michelisz z Zengo Motorsport jadący Hondą Civic. Włoch ustanowił również najszybszy czas okrążenia podczas wyścigu.


Zobacz także:

SPORT


– Od samego początku wyścigu czułem się komfortowo – powiedział Gabriele Tarquini. Jechałem płynnie i utrzymywałem szybkie tempo, więc udało mi się wysunąć na prowadzenie, natomiast moi dwaj koledzy mieli za sobą konkurentów, dlatego musieli częściej spoglądać w lusterka. Bardzo chciałem zdobyć pierwsze zwycięstwo za kierownicą nowej Hondy Civic; było to dla mnie ważne ze względu na ogrom pracy, jaki włożyliśmy zimą w ten samochód, aby przygotować go do sezonu. Wciąż musimy się wiele nauczyć i wydobyć pełen potencjał auta, jednak z wyścigu na wyścig robimy postępy. Chcemy, aby nasz samochód był najbardziej konkurencyjną maszyną na torze.

H 2_19164_HONDA

W wyścigu nr 2 nowej serii WTCC pierwszych 10 zawodników ustawia się na starcie w odwrotnej kolejności w stosunku do uzyskanych czasów. Gabriele i Tiago popisali się doskonałym startem, w związku z czym już na początku wyścigu Portugalczyk wysunął się na czwartą pozycję, a Tarquini był szósty. Na siódmym okrążeniu Tarquini wykorzystał błąd liderów wyścigu i przedostał się na trzecią pozycję, kończąc wyścig na podium, co było kolejnym wspaniałym osiągnięciem zespołu Castrol Honda World Touring Car Team.

– Mój zespół wykonał kawał dobrej roboty, jednak musimy pamiętać, że to długi sezon i przed nami jeszcze wiele wyścigów. Będziemy więc nadal pracować nad utrzymaniem dobrych osiągów na każdym torze. Za tydzień rywalizujemy na Węgrzech – wierzę, że również tam Honda pokaże swoją siłę w dążeniu do uzyskania doskonałych rezultatów – powiedział Alessandro Mariani, dyrektor zespołu.

H 3_19166_HONDA

WYNIKI

Pierwszy wyścig
1. Gabriele Tarquini (Honda Civic WTCC);
2. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC);
3. Nobert Michelisz (Honda Civic WTCC);
4. Yvan Muller (Chevrolet Cruze 1.6T);
5. Tom Coronel (BMW 320 TC).

Drugi wyścig
1. Tom Coronel (BMW 320 TC);
2. Yvan Muller (Chevrolet Cruze 1.6T);
3. Gabriele Tarquini (Honda Civic WTCC);
4. Rob Huff (Seat Leon WTCC);
5. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC).