WTCC: ZNÓW PODIUM DLA CHEVROLETA (5. RUNDA)

Chevrolety Cruze wywalczyły swoje trzecie potrójne zwycięstwo w sezonie podczas wyścigów w Budapeszcie. Kierowcy Yvan Muller, Rob Huff i Alain Menu zdominowali pierwszy wyścig rozegrany na torze Hungaroring przed licznie zgromadzoną publicznością.

Chevrolet zdobył również kolejne miejsce na podium w drugim wyścigu, który Alain Menu ukończył na drugiej pozycji po pasjonującej walce.

W pierwszym wyścigu trzy Chevrolety Cruze zespołu RML ruszyły z czołowych pozycji startowych i do końca zmagań na torze nie oddały prowadzenia. W pierwszym zakręcie Tarquini próbował wyprzedzić Huffa i Mullera po zewnętrznej linii, jednak pomiędzy Seatem Włocha, a autem prowadzonym przez Huffa doszło do kontaktu, przez co atakujący zawodnik musiał odpuścić. Od tego momentu Muller, Huff i Menu zdominowali wyścig i przekroczyli linię mety na pierwszej, drugiej i trzeciej pozycji.

Drugi wyścig dostarczył węgierskim kibicom wielu emocji, ponieważ lokalny bohater Norbert Michelisz wywalczył pierwsze miejsce po doskonałym starcie. Alain Menu, który wystartował z czwartej linii, stopniowo przedzierał się przez stawkę, aby zakończyć zmagania na drugim miejscu.

Huff i Muller, którzy wystartowali z piątej linii, stoczyli walkę z Seatami prowadzonymi przez Monteiro i Tarquini’ego oraz BMW, za kierownicą których usiedli D’Aste i Engstler. Ostatecznie Huff przekroczył linię mety jako siódmy, a Muller jako dziesiąty.

Przed szóstą rundą sezonu, która odbędzie się 20 maja na torze Salzburgring w Austrii, Chevrolet może pochwalić się 137-punktową przewagą w klasyfikacji konstruktorów, natomiast pomiędzy trzema zawodnikami Chevroleta, którzy zajmują trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji Kierowców jest 30 punktów różnicy.

Klasyfikacja Kierowców po 10 z 24 wyścigów 1. Yvan Muller (Chevrolet) – 180 pkt.; 2. Alain Menu (Chevrolet) – 157 pkt.; 3. Rob Huff (Chevrolet) – 150 pkt.; 4. Tom Coronel (BMW) oraz Gabriel Tarquini (SEAT) – po 97 pkt.

Klasyfikacja Producentów: 1. Chevrolet – 415 pkt.; 2. BMW – 278 pkt.; 3. Seat – 262 pkt.

Więcej informacji znajdziesz także na stronie dotyczącej startów Chevroleta w WTCC.