WWCOTY: JEEP WRANGLER 4XC PLUG-IN HYBRID ŚWIATOWYM SAMOCHODEM ROKU 4X4

Jeep Wrangler 4xe plug-in hybrid jest najlepszym samochodem 4×4 według jury tegorocznego plebiscytu „Women’s World Car of the Year” (WWCOTY), składającego się z 56 dziennikarek motoryzacyjnych pochodzących z 40 krajów na 5 kontynentach.

Samochody zgłoszone do plebiscytu WWCOTY są oceniane pod kątem doskonałości w swoich segmentach z uwzględnieniem bezpieczeństwa, prowadzenia, komfortu, technologii, designu, wydajności, wpływu na środowisko i stosunku jakości do ceny. Jury plebiscytu WWCOTY, który odbywa się już po raz dwunasty, doceniło nowego Wranglera 4xe za jego zaangażowanie w zrównoważony rozwój.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki Wranglerowi 4xe, marka Jeep wykonała olbrzymi krok naprzód pod wieloma względami, ale najważniejszym z nich jest jej zaangażowanie na rzecz bardziej zrównoważonego środowiska, powiedziała Marta García, prezes wykonawcza WWCOTY. Bardzo cieszy fakt, że jeden z prawdziwych SUV-ów, jakie pozostały na rynku, to hybryda. Zaangażowanie Jeepa Wranglera 4xe w ochronę środowiska miało decydujące znaczenie dla przyznania mu tytułu „Women’s World Car of the Year”

Jeep Wrangler 4xe oferuje 50 km zasięgu w trybie czysto elektrycznym, zapewniając zeroemisyjną jazdę podczas codziennych dojazdów, bez obawy o zasięg. Jest to również najbardziej wszechstronny i ekologiczny samochód terenowy Jeepa, zapewniający niemal bezgłośne poruszanie się w terenie połączone z poczuciem wolności jazdy z otwartym dachem, jaką może zaoferować jedynie Jeep Wrangler.

Cieszymy się, że jury WWCOTY doceniło ogromne postępy, jakie marka Jeep dokonała w kierunku elektryfikacji swoich samochodów na całym świecie, realizując wizję Wolności Bez Emisji, powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. Prestiżowa nagroda przyznana w konkursie „Women’s World Car” jest kolejnym potwierdzeniem, że elektryfikacja zwiększa możliwości naszych SUV-ów Jeepa. Jeep Wrangler 4xe jest doskonałym przykładem tego, że można mieć to, co najlepsze z obu światów: legendarne możliwości Jeepa i radość z jazdy pod gołym niebem w połączeniu ze zelektryfikowanym, ekologicznym pakietem pozwalającym cieszyć się naturą w niemal absolutnej ciszy.

Hybrydowy układ napędowy Wranglera 4xe łączy zaawansowany technologicznie, 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem z dwoma silnikami elektrycznymi, pakietem akumulatorów wysokiego napięcia i ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite. Moment obrotowy pochodzący z silników elektrycznych w modelu Wrangler 4xe jest dostępny natychmiast na żądanie kierowcy. Układ napędowy zapewnia również oszczędność paliwa i płynną pracę silnika w trybie start-stop.

Najbardziej zaawansowany układ napędowy opracowany dotychczas dla Jeepa Wranglera maksymalizuje wydajność, oferując moc 380 KM zapewnia osiągi, zdolności terenowe i styl samochodu elektrycznego.

Światowy Kobiecy Samochód Roku

Women’s World Car of the Year” (WWCOTY) to jedyna w branży motoryzacyjnej nagroda przyznawana wyłącznie przez kobiety, dziennikarki motoryzacyjne. Została stworzona przez nowozelandzką dziennikarkę motoryzacyjną, Sandy Myhre, w 2009 roku. Obecnie Sandy Myhre jest honorową przewodniczącą, natomiast Marta García pełni funkcję przewodniczącej wykonawczej. Celem konkursu jest podkreślenie roli kobiet w świecie motoryzacji, a także wybór najlepszych samochodów roku. Jeśli chodzi o głosowanie, kryteria opierają się na tych samych zasadach, którymi kieruje się każdy kierowca przy wyborze samochodu. Wybierane samochody to nie „samochody dla kobiet”, ponieważ taka kategoria nie istnieje. Kobiece jury, podejmując decyzję dotyczącą wyboru zwycięskiego samochodu, kieruje się kryteriami takimi jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, korzyści i ślad środowiskowy.