WTCC: HONDA CIVIC W BARWACH CASTROLA

H 1_WTCC_sponsor

Honda ogłosiła oficjalnie, że sponsorem tytularnym zespołu fabrycznego Hondy w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych FIA (WTCC) został w 2013 roku Castrol. Zawarcie umowy ogłoszono dzisiaj w Turynie, podczas prezentacji dla mediów zorganizowanej przez FIA.

Zgodnie z jej warunkami, zespół będzie nosił nazwę Castrol Honda World Touring Car Team, a Honda Civic WTCC zyska atrakcyjne zielono- biało- czerwone barwy. Podczas imprezy ogłoszono również, że międzynarodowy dostawca z branży motoryzacyjnej, firma Brose Group, wesprze koncern Castrol w roli sponsora.


Zobacz także:
SPORT


Nowe barwy Hondy Civic WTCC na rok 2013 mają podkreślać nowoczesne linie nadwozia modelu Civic oraz odzwierciedlać korporacyjną kolorystykę koncernu Castrol – kombinację czerwieni i zieleni na białym tle. Ponadto stylistyka zespołu Castrol Honda World Touring Car Team uwzględnia również klasyczne barwy firmy Honda, a także kolory flag Włoch i Portugalii, aby zaznaczyć tożsamość narodową J.A.S. Motorsport i kierowców Hondy – Gabriele Tarquiniego oraz Tiago Monteiro.

Alessandro Mariani, kierownik zespołu Castrol Honda World Touring Car Team: Cieszymy się bardzo, że firma Castrol została naszym sponsorem tytularnym, bowiem – podobnie jak Honda – ma ona długą i bogatą historię swego udziału w sportach motorowych oraz podobny do naszego entuzjazm i zamiłowanie do rywalizacji. Z niecierpliwością oczekuję rezultatów tej współpracy w 2013 roku, głęboko wierząc, iż uda nam się odnieść wiele sukcesów i zrealizować ambitne cele, które sobie wytyczyliśmy.

H 2_WTCC_sponsor

Donald Smith, kierownik ds. marketingu globalnego w firmie Castrol: Łączą nas wspólne wartości i zamiłowanie do sportów motorowych, a zespół Honda WTCC stanowi idealne medium do promocji marki Castrol. Zarówno dla nas, jak i dla fanów sportów motorowych na świecie, wspólny projekt dwóch tak zasłużonych i doświadczonych firm o wyścigowym rodowodzie to wyjątkowe wydarzenie. Uwagę zwraca również nowe ubarwienie, gdzie czerwień i biel, czyli wspólne kolory firmy Castrol i Honda, idealnie współgrają z kolorystyką podkreślającą pochodzenie zespołu oraz jego kierowców.

Thomas Spangler, prezes Brose Asia: Firma Brose od dawna pomaga Tiago Monteiro i jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy obecnie udzielać wsparcia całemu zespołowi firmy Honda w mistrzostwach WTCC. W trzech ostatnich startach w 2012 roku zespół pokazał na co go stać i niecierpliwie czekamy aby zaprezentował swój pełny potencjał w roku 2013.

Gabriele Tarquini, kierowca zespołu oraz mistrz WTCC z 2009 roku: Nowa kolorystyka Hondy Civic wygląda obłędnie i jestem przekonany, że zachwyci fanów na całym świecie. Mam świadomość jak wiele przemyśleń i czasu wymagało stworzenie takiego designu, w którym znalazło się również miejsce na flagę Włoch. Trudno zatem, żebym nie był zachwycony nowym wyglądem auta!

H 3_WTCC_sponsor

Tiago Monteiro: Castrol to ikona sportów motorowych i świetny sponsor, więc jazda pod ich banderą w tym sezonie to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Równie mocno cieszy mnie współpraca zespołu z firmą Brose, która od lat wspiera moją sportową karierę. Podobnie jak Gabriele, chcę się zrewanżować świetnymi wynikami.

W 2012 roku Honda Civic WTCC spisała się lepiej niż zakładano, już po dwóch startach zajmując miejsce na podium. Aby jeszcze udoskonalić samochód, w czasie przerwy zimowej został on poddany programowi testowemu w Walencji, Aragon, Cremonie oraz Monzy.

Honda Civic WTCC 2013 wyróżnia się poprawionymi właściwościami jezdnymi, szybszymi reakcjami silnika na naciśnięcie pedału gazu oraz pewniejszym zachowaniem w zakrętach. To wynik doświadczeń i danych zebranych w programie testowym oraz trzech startach w sezonie 2012.

Mistrzostwa rozpoczną się od startu na włoskim torze Monza, 24 marca 2013 roku, a zakończą się w Macau, 17 listopada 2013 roku, po 24 wyścigach.