WYPADEK AUTOBUSU W MAŁOPOLSCE – SĄ RANNI

zdjecie_wypadek

W miej­sco­wo­ści Ja­dow­ni­ki w po­wie­cie brze­skim w Małopolsce doszło do groźnego wypadku – au­to­bus ude­rzył w cię­ża­rów­kę. Na dro­dze kra­jo­wej nr 94 autobus uderzył w ciężarówkę.

We­dług in­for­ma­cji czternaście osób zo­sta­ło ran­nych, w tym jedna cięż­ko. Autobusem relacji Rzeszów-Gdańsk podróżowało 57 osób.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO


Do wypadku doszło około godziny 9-tej na bardzo śliskim odcinku jezdni. Ciężarówka wioząca gryz zatrzymała się na światłach. Kierowca jadącego za nia autobusu nie zdołał wyhamować. Doszło do kolizji.

Ranni zo­sta­li prze­transportowani zostali do po­bli­skich szpi­ta­li. Ciężko ranna osoba – obywatelka Ukrainy – została przewieziona helikopterem.

Droga Kra­jo­wa nr 94 jest za­blo­ko­wa­na, po­li­cja wy­ty­czyła ob­jaz­dy autostradą A4 lub drogami przez Jurków i Wojnicz.

* Dzisiaj rano w Trzebusce (pow. rzeszowski) na drodze krajowej nr 19 doszło do czołowego zderzenia dostawczego Mercedesa z ciężarowym Renault Magnum. 51-letni mieszkaniec Rzeszowa, prowadzący busa, zginął na miejscu w wypadku, prowadzący auto ciężarowe przebywa w szpitalu.

* Cztery samochody zderzyły się na autostradzie A4 na odcinku między węzłem Kąty Wrocławskie a węzłem Pietrzykowice. W wypadku nikt nie ucierpiał.

* Przed punktem poboru opłat na autostradzie A2 w Gołuskach przed Poznaniem utworzył się kilkukilometrowy korek. Samochody jadące w kierunku Warszawy muszą czekać nawet do 45 minut. Aby uniknąć czekania należy zje­chać z au­to­stra­dy w Buku i do­je­chać drogą wo­je­wódz­ką do za­chod­niej ob­wod­ni­cy Po­zna­nia, która łączy się z au­to­stra­dą w Po­zna­niu.

Fot.: policja.pl