WYŚCIGI 1/4 MILI: STASZEWSKI Z REKORDEM EUROPY?

C 1-staszewskie

Wspierany przez Castrol EDGE Grzegorz Staszewski rozpoczyna sezon 1 czerwca startem w imprezie Power Fest w czeskim Trencinie. Jego samochód – znana z ubiegłych lat Corvette VTG – został mocno przebudowany i odchudzony.

Wszystko po to, by na ¼ mili zejść poniżej bariery 8 sekund. Występ w Czechach będzie przez kierowcę Corvette tratowany treningowo przed bodaj najważniejszym startem w sezonie 2013 – imprezą Speed Days na lotnisku Alkersleben w Niemczech, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca.


Zobacz także:
SPORT
UDANY SEZON STASZEWSKIEGO


Staszewski od lat liczy się w stawce zawodników walczących o prestiżowy tytuł King of Germany i w tym roku będzie bronił trofeum zdobytego w sezonie 2012.

– Nasz samochód został mocno przebudowany, np. zmieniliśmy elementy poszycia na wykonane z kevlaru, co powinno pozwolić na uzyskanie czasu poniżej 8 sekund na dystansie ¼ mili. Wiemy jednak, że najgroźniejsi rywale, w tym Niemiec Micha Vogt, także nie próżnowali. Walka na pewno będzie bardzo zacięta, ale wierzę, że uda mi się powtórzyć sukces z ubiegłego roku, a ‘przy okazji’ poprawić rekord życiowy – mówi Grzegorz Staszewski.

C 2-staszewskiego(1)

Kolejny start będzie pierwszym pokazem możliwości odchudzonej Corvette w naszym kraju. Auto pojawi się 16 czerwca w Olsztynie na Moto Pikniku na lotnisku w Dajtkach. Ta impreza co roku przyciąga tłumy fanów wyścigów równoległych.

Następne występy Staszewskiego są zaplanowane na 22 czerwca (Mistrzostwa Europy Wschodniej w Grodnie, na Białorusi) i 21 lipca (Mistrzostwa Ukrainy, Winnica). Zawody na Ukrainie zapowiadają się niezwykle emocjonująco, bo Corvette zmierzy się wówczas z najszybszym samochodem z napędem na cztery koła w Europie (Nissan Skyline R32 GT-R).

C 3-staszewskiego(3)

W sierpniu i wrześniu znów będzie można podziwiać najszybsze nad Wisłą auto w Polsce – 24.08 w Płocku na imprezie Night Power i podczas targów Inter Cars (3-4 września w Warszawie).

Moc doładowanego silnika Corvette VTG sięga 1500 KM. Dzięki temu auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 2 sek., a 200 km/h osiąga po następnych ok. 2 sek. W silniku Corvette jest olej Castrol TWS Motorsport 10W-60, w skrzyni biegów – Castrol Transmax Z, a w mostach – Castrol Syntrax Limited Slip 75W-140.

C 4-staszewskiego(2)