WYŚCIGI: DECYDUJĄCY WEEKEND NA TORZE POZNAŃ

141

Na Torze “Poznań” po raz ostatni spotkają się kierowcy rywalizujący w pucharze Volkswagen Castrol Cup (7. runda), Wyścigowym Pucharze Polski (9. i 10. runda) oraz Pucharze Maluch Trophy (11. i 12. runda).

O rywalizacji w Volkswagen Castrol Cup pisaliśmy osobno – tu wszystko jest jeszcze możliwe, stąd zapowiadają się nie lada emocje. Kibice dodatkowo będą mogli obejrzeć ponownie w akcji Jerzego Dudka, który wsiądzie do samochodu VIP.


Zobacz także:
SPORT
VOLKSWAGEN CASTROL CUP 2013


Tuż przed ostatnią rundą wyścigów w stolicy Wielkopolski, zawodnicy Wyścigowego Pucharu Polski walczyli o punkty na torze Lausitzring. Wyniki z Niemiec, gdzie nie dojechali wszyscy nasi kierowcy, sprawiły, że w niektórych klasach boje o ostateczne zwycięstwo będą trwały do ostatniego wyścigu na Torze “Poznań”.

I tak w klasie 1A liderem jest Karol Wyka, ale po “pietach” depczą mu Mariusz Szkudlarek, Tomasz Zawada i Bartosz Knast. Z kolei w klasie 1N o bliski zwycięstwa jest Mikołaj Jóźwiak, ale Przemysław Kaźmierczak spróbuje jeszcze znacząco powiększyć swój dorobek. W klasie 2 prowadzi Maciej Szkudlarek, a Maciej Roch Pietrzak jest tuż za nim – traci do lidera siedem punktów. W klasie 3 blisko zwycięstwa jest Jakub Wyszomirski, który w Lausitz dwa razy finiszował na drugim miejscu, a wygrywał Jakub Sudoł. Natomiast w klasie 4 zwycięzcą może się już czuć Marek Wolf, który na niemieckim torze raz wygrał, a raz był trzeci.

Krzysztof Ratajczak i Kamil Urbaczewski nadal walczą o zwycięstwo w klasie 5, chociaż tego drugiego w Lausitz nie było. W klasie 6 lidera Roberta Abramczyka dzieli od drugiego Łukasza Raweckiego tylko jeden punkt. Sporo zmieniło się w klasie 7, gdzie o wygraną walkę toczyć będą Andrzej Moskalik (30,5 pkt.), Piotr Fira (28) oraz Józef Dziób (27).

W Maluch Trophy w klasie 8-1 triumfatorem może się już czuć Konrad Tadla, który w Lausitz wygrywał dwukrotnie. Z kolei w klasie 8-2 liderem jest Jarosław Hercog (39 pkt.), ale następni kierowcy nie mają zbyt dużych strat – drugi jest Sławomir Wysmyk (29), a trzeci Christophe Carion (25).

Na zakończenie ostatnich zawodów, na Torze “Poznań” pojawią auta formuły historycznej (czyli klasy 9 WPP) i odbędzie się także, jak w poprzednim roku, godzinny wyścig memoriałowy im. Jana Leśniaka, w którym wystartują zawodnicy z WPP. Rok temu wzięły w nim udział 33 załogi.

Zapraszamy sympatyków wyścigów samochodowych do Przeźmierowa w sobotę i niedzielę 5 i 6 października.

Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)